Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nezapomenutelná svatba: Na Uherskohradišťsku se 11 lidí nakazilo koronavirem

Jak by vypadala vaše vysněná svatba?
Zdroj: unsplash.com
veselka
Tak na tuhle svatbu jen tak nezapomenou. Novým ohniskem koronavirové nákazy se stala veselka na Uherskohradišťsku. Epidemiologové tam odhalili už 11 nakažených osob. Dalším ohniskem je nemocnice, kde nyní musí projít testováním stovky zaměstnanců.

Na Uherskohradišťsku se objevila dvě nová ohniska nákazy koronavirem. Jedním z ohnisek je rodinná oslava - svatba. Epidemiologové registrují ze svatby 11 osob nakažených koronavirem.

"Neprodleně byla nařízena protiepidemická opatření a probíhá trasování osob v rizikovém kontaktu. Epidemiologickou situaci nadále monitorujeme," uvedla pro ČTK Vendula Ševčíková z krajské hygienické stanice.

Nemocnice

Druhým ohniskem nákazy je nemocnice, kde se nakazilo už 13 lidí. Mezi nimi jsou tři pacienti a deset členů personálu. Podle mluvčího krajských nemocnic Egona Havrlanta se nákaza objevila na rehabilitačním oddělení.

Nakažení mají mírné nebo žádné příznaky. Nemocnice teď vyhledává možné kontakty. Celkově bude testována minimálně stovka zaměstnanců, přičemž polovina už testováním prošla. "Výsledky budeme mít průběžně, nějaké zítra, další pak v následujících dnech," řekl Havrlant.

V nemocnici není podle Havrlanta uzavřeno žádné oddělení. Na rehabilitačním oddělení jsou nadále stávající pacienti. Noví se ovšem nepřijímají.

"V současné době je evidováno 27 potvrzených případů onemocnění covid-19 na Kroměřížsku, 73 na Uherskohradišťsku, 19 na Vsetínsku a 46 na Zlínsku. Aktuálně je tedy ve Zlínském kraji celkem 165 nemocných," doplnila Ševčíková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy