Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nezapomenutelná dovolená ve městě luxusu. Tohle zkrátka chcete zažít

Nezapomenutelná dovolená ve městě luxusu. Tohle zkrátka chcete zažít
Zdroj: Blue Style

Dubaj je symbolem luxusu a velkoleposti. Kromě skvostných, do detailu vyladěných hotelů se pyšní i řadou světových unikátů, které bezpochyby stojí za návštěvu. Nejvyšší budova světa Burj Khalifa, jediný „sedmihvězdičkový“ hotel na světě Burj Al Arab, největší nákupní centrum Dubai Mall nebo největší krytý zábavní park na světě IMG Worlds of Adventure, to jsou jen některá z mnoha „NEJ“, které můžete během návštěvy Dubaje navštívit.

Dubaj je zároveň označovaná za opravdový nákupní ráj. Světové módní značky, obuv, šperky, kabelky – to vše máte na dosah ruky za pohádkové ceny. Ve Spojených arabských emirátech se za víkend považuje čtvrtek a pátek, proto je dobré počítat s tím, že v tyto dny bude všude znatelně více lidí – zejména pak v obchodních centrech.

V Dubaji se můžete na jednom místě opalovat na pláži nebo si zaplavat v bazénu umístěném na střeše hotelu, případně v jednom z jeho nejvyšších pater. Přesně tak to tady totiž bývá: řada hotelů je v moderních výškových budovách a je zcela běžné, že můžete mít pokoj v 19. a vyšším patře.

„Ideální doba pro návštěvu Dubaje je od října do dubna, kdy zde teploty nedosahují extrémních hodnot, ale jsou stále dostačující pro trávení dní na pláži i pro poznávání zajímavých míst,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.

Letošní podzim a zima navíc v Dubaji nabídnou naprosto unikátní příležitost, kterou je návštěva světové výstavy EXPO, která zde začíná 1. října a potrvá až do 31. března 2022. Vůbec první Všeobecná světová výstava pořádaná v arabské zemi otevře brány výstaviště zabírajícího více než čtyři kilometry čtvereční a návštěvníci si budou moci vybrat z expozic téměř dvou set vystavovatelů. Mezi šesti desítkami zemí, které pro ně postavily vlastní pavilony, je i Česká republika. Svoji dovolenou tak můžete ozvláštnit tímto jedinečným zážitkem a vzhledem k tomu, že se jedná o událost desetiletí, to rozhodně bude stát za to. Klienti cestovní kanceláře Blue Style mají navíc možnost získat vstupenky na tuto velkolepou akci zdarma.

Související články

Další články