Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nezapomeňte si dnes nakoupit. Zítra je STÁTNÍ SVÁTEK a obchody budou zavřené. Existují ale výjimky!

Zítra si ve větších obchodech nenakoupíte.
Zdroj: profimedia.cz
Zítra, 28. října, na státní svátek se nás poprvé dotkne zákon, podle kterého musí některé obchody zavřít. Najdou se ale i výjimky, kde si v klidu nakoupíte.

Prodejny nad 200 metrů čtverečních budou mít na sedm svátků v roce zavřeno. Poslanci zákon schválili letos v červnu. Poprvé se nás změna dotkne už zítra, 28. října na výročí vzniku Československa. Pokud to stihnete, snažte se nakoupit si už dnes.

Pokud jste se chystali vydat nakupovat do Kauflandu, Penny Marketu, Lidlu, Billy, Tesca, Baumaxu, Ikey, XXX Lutz, OC Šestka, pražských Arkád, do Brna na Vaňkovku nebo Olympii, OBI či Hornbachu, tak máte smůlu a budete si muset počkat až na víkend. V těchto obchodech bude totiž zavřeno.

Zákon se nevztahuje na obchody do 200 metrů čtverečních, obchody na nádražích nebo letištích, čerpací stanice, lékárny a prodejny v nemocnicích. Za porušení zákona hrozí pokuta až milion korun. Pokud někdo zákon poruší opakovaně, zaplatí si až 5× více. Přece jen se ale najdou některé obchody, kde si v klidu nakoupíte.

Prodejny Albert by měly mít otevřeny 5 supermarketů ve vestibulech pražského metra. V Praze bude otevřené OC Letňany, Palladium, OC Nový Smíchov, OC Černý Most a OC Zličín. Samozřejmě ale nečekejte, že si nakoupíte ve všech obchodech.

Menší obchody budou také otevřené v OC Flora a v Galerii Harfa. Mimo Prahu bude otevřeno Futurum v Hradci Králové, Galerie Slovany v Plzni, City Park v Jihlavě, Bondy centrum v Mladé Boleslavi, IGY centrum v Českých Budějovicích, Šantovka v Olomouci i OC Olomouc, Olympia v Teplicích, Forum v Liberci, Zlaté Jablko i Centro ve Zlíně, Central v Mostě a Nisa nebo Grand a Palace v Pardubicích. Ve Špalíčku v Brně se dostanete jen do kina a restaurace. Otevřeno ale bude mít řetězec Žabka.

Související články

Další články