Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

New York je v boji proti koronaviru na pokraji sil: Sestřičkám nabízí agentury až 250 tisíc týdně

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
nedostatek
Pandemie koronaviru zcela ochromila běžný život v New Yorku, který je dnes už ohniskem nákazy. Lidé tam padají jako mouchy. Nákaza se šíří tak rychle, že nemocniční zařízení nemají šanci poskytnout potřebnou péči všem. Oficiální čísla uvádí více než 52 tisíc potvrzených případů COVID-19 a přes 1 500 mrtvých, skutečnost je ale zřejmě daleko horší. Ve městě zoufale chybí zdravotnický personál, proto agentury lákají zdravotníky ze všech koutů USA na statisícové odměny.

Život osmi milionů Newyorčanů se obrátil vzhůru nohama. Jindy pulsující město, které nikdy nespí, se během pár dnů proměnilo v město duchů, kde se nakažení koronavirem počítají na desetitisíce. Podle některých jsou oficiální čísla jen špičkou ledovce. Podle čínské studie by se mohlo ve skutečnosti jednat až o desetinásobek nakažených, což by znamenalo přes půl milionu pozitivních testů.

Chybí personál

Ve městě zoufale chybí zdravotnický personál, proto se na Manhattan sjíždí dobrovolníci z různých států. Na pomoc se hlásí i zdravotníci ve výslužbě či bývalé sestry a bratři, kteří nechtějí přihlížet tomu, jak se jejich země zoufalým lékařům a sestrám sype pod rukama.

Agentury, které zajišťují doplňování stavů zdravotníků v New Yorku nabízí velmi slušné benefity. V době koronavirové krize dostávají sestřičky nabídky platu víc než 10 tisíc dolarů týdně, což je asi 255 tisíc korun. Agentury si jsou vědomy toho, že sestry mnohdy nasazují svůj život, a tak musí být jejich práce dostatečně ohodnocená. Více se dá o benefitech pro sestry dočíst na Facebooku agentury NuWest Travel Nursing

Doprava i ubytování zdarma

K dalším benefitům péče o pacienty s koronavirem patří i bezplatné ubytování v hotelech či doprava. Společnost Hertz umožňuje zdravotníkům z větší dálky bezplatné pronájmy vozidel. Sestry si mohou do New Yorku zadarmo doletět. Leteckou dopravu bezplatně zajišťují například aerolinky Delta nebo JetBlue.

Portál Nurse.org, který se specializuje na zdravotní sestry, uvádí, že New York potřebuje v nejbližších dnech dalších 200 sester vyškolených pro práci na jednotkách intenzivní péče.

Související články

Další články