Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nevyléčitelná nemoc Kadeřávkové (21) z Ulice: Poškozuje mozek a srdce!

Anička Kadeřávková bojuje s nevyléčitelnou nemocí!
Zdroj: Instagram
+ Dalších 51 fotografií
Anna Kadeřávková (21) se proslavila rolí Roziny v nekonečném seriálu Ulice. Její postava odletěla do Ameriky a zmizela z obrazovek, ale je možné, že se v budoucnu vrátí. Herečka se v reálném životě potýká s ohromnou nepříjemností. Trpí totiž nevyléčitelnou chorobou. Smrt jí nehrozí, ale mezi následky patří trvalé poškození mozku i srdce!

Hvězda nekonečného seriálu Ulice Anička Kadeřávková svádí statečný boj s nevyléčitelnou lymeskou boreliózou. I když ví, že nad ní nikdy nemůže zvítězit. Nakazila se už jako malá, ale teprve v jejích jednadvaceti letech šlo opravdu do tuhého!

„Jsem nemocná. Boreliózu mi diagnostikovali v sedmi letech po kousnutí klíštětem. Přeléčili jsme to antibiotiky a nechali být," přiznala už před několika měsíci Anička.

Kadeřávková se pak s problémy spojenými s boreliózou potýkala ještě v patnácti letech. Zase ale odezněly, a tak byla v klidu. Jenže letos propukla naplno!

„Zlom přišel na konci téhle zimy, kdy mě začaly strašně bolet kyčle, rameno a začala jsem být unavená. A nemocná. Pořád. V noci jsem se budila bolestmi v kloubech a ráno nemohla pořádně chodit. Opět mě mamka poslala na krevní testy, ať máme jistotu. Borelióza se potvrdila. Z informací od českých doktorů vím, že se říká, že je nevyléčitelná," říká herečka, která se smutný fakt musela dlouho vstřebávat.

Jestliže není lymeská borelióza řádně léčena, po několika letech může přejít do třetího stadia. A to je i případ Aničky Kadeřávkové. Tahle fáze se už nedá nadobro vyléčit, lékaři umí jen mírnit její příznaky. Mezi ně kromě extrémní únavy, poruch soustředění či oslabené imunity patří i poškození mozku nebo srdeční problémy.

Anička naštěstí tentokrát nic nepodcenila a léčit se začala okamžitě. Letní prázdniny dokonce strávila v Německu na vyhlášené klinice, které za proceduru zaplatila přibližně 300 tisíc korun. A v léčbě pokračuje i po návratu do Česka, přestat už ostatně nebude moct nikdy, takže jí snad nejzazší následky jejího onemocnění nehrozí.

Související články

Další články