Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nevyhazujte slupky od banánů! Pomohou nejen proti otokům pod očima

Vyhazujete slupky od banánů?
Zdroj: pixabay
Toto ovoce je nejen lahodné a zdravé, ale i jeho slupky mají blahodárný vliv. Určitě vás překvapí, s kolika věcmi vám tyto žluté plody pomůžou. Můžete je jíst samotné jako vydatnou svačinku nebo je přidávat do mléčných drinků a dokonce se dají i tepelně upravovat. Tohle jsou důvody, proč banány jíst. Proč však ale nevyhazovat jejich slupky?

Banán jíme snad všichni a v naší kuchyni je nedílnou součástí. Toto ovoce je nejen skvělé na trávení a má v sobě hodně vitaminů, ale jeho slupky se dají také využít. Zbytečně je tedy nevyhazujte do koše a nejdříve je použijte i jinak. V čem nám mohou žluté slupky pomoct?

Slupky od banánů jsou skvělí pomocníci na nespavost. Stačí, když si z nich před spaním uděláte čaj. Slupky vylouhujte přibližně 10 minut ve vařící vodě a popíjejte. Nejen že se vám bude dobře dřímat, ale zbavíte se i úzkostí a depresivní nálady.

Alkalické látky navíc obsažené v tomto ovoci obsahují UV faktor. Stačí, když si slupky na pár minut položíte na obličej a vaše pokožka se krásně zregeneruje a obnoví se buňky. Pokud jste se spálili na slunci, použít slupky můžete také místo pantenolu.

Banánové slupky také mají velmi skvělý vliv na oční okolí, můžete je použít proti tmavým kruhům pod očima. Pokud vás tento problém trápí, tak toto ovoce vyzkoušejte. Banány jsou rozhodně levnější varianta a i zdravější než drahé kosmetické přípravky, které v sobě mají většinou i nějakou tu chemii.

Související články

Další články