Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nevycházejte ven! V okolí Hradce Králové se toulají dva tygři a lev

Ilustrační foto.
Před desátou hodinou se pro lidi v okolí Hradce Králové objevilo znepokojující varování. Lidé z okolí Bioparku Štít by neměli raději vycházet ze svého obydlí. Je totiž možné, že při slunečném pondělí narazí venku na lva nebo dva tygry. V horším případě rovnou na všechny tři. Zvířata utekla z klece v dnešních dopoledních hodinách.

Ze zooparku Štít v Hradeckém regionu, který leží nedaleko Chlumce nad Cidlinou, dnes krátce před desátou hodinou utekly tři šelmy. Dva tygři a jeden lev se dostali ze své klece ven. Na místě zasahuje osm policejních hlídek a i vrtulník.

„Zvířata se momentálně nacházejí mimo klec v parku. Mohou se však dostat i mimo areál a to může být nebezpečné. Zatím nám není známo, jak se podařilo šelmám uniknout pryč,“ potvrdila mluvčí policie Iva Kormošová.

Soukromé chovné zařízení u Hradce Králové je nyní zcela zavřené. Biopark zatím nechce zveřejňovat veškeré informace, jak se podařilo zvířatům utéct. Lidé se však nemusejí obávat, šelmy jsou stále v areálu zařízení. Obyvatelé obce by však měli být obezřetní.

Související články

Další články