Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nevíte, kam v Praze na Prvního máje? Nevadí, máme pro vás 5 tipů, které vám ulehčí rozhodnutí!

Nač sedět doma, když je venku tak hezky.
Zdroj: Profimedia.cz, archiv

Už máte na Prvního máje plán? Jestli ne, můžete se inspirovat u nás. Připravili jsme pro vás pět tipů, kam byste sami, s přítelem nebo s rodinou mohli vyrazit.

Můžete se pokochat strašidelnou jeskyní na výstavě Mineralia, pokochat se exotickými květinami v Botanické zahradě nebo se jen projít na Petřín. Rozhodně nedoporučujeme sedět doma a chytat lelky.

Věříme, že si z našich tipů vyberete to pravé.

1. Tajuplná jeskyně Mineralia

Výstava Mineralia si pro vás připravila jedinečnou příležitost. Máte možnost navštívit tajuplnou jeskyni se zlatou žílou, drahými kameny a dinosauří kostrou! V jeskyni najdete spoustu drahých kamenů a naprostou bombou je pět tun vážící ametystová geoda. Na jeskyni jsou nakresleny věrné kopie jeskynních maleb z období 18 až 11 tisíc let před naším letopočtem. Návštěvníkům je k dispozici i unikátní 4D kino s promítáním průjezdu doly a podzemím. Více informací zde.

2. Den s Máchou na Petříně 2014

Ať už jste zamilovaní, nebo ne, Petřínská rozhledna je to pravé, když si chcete užít fajn odpoledne. Program začíná od 14 do 17 hodin a rozhodně není jen pro páry. A jestli budete mít po výšlapu na rozhlednu hlad, doporučujeme zajít do restaurace LoVeg.

3. 1. máj v Botanické zahradě na Albertově

Jestli jste milovníky přírodních věd, není pro vás lepší volby než strávit 1. máj v Botanické zahradě na Albertově. Můžete porušit tradici a políbit se místo pod třešní třeba pod kávovníkem. Navíc kávu můžete i zdarma ochutnat.

4. Svátek růžových vín na Svatováclavské vinici na Pražském hradě

Labužníci si také mohou přijít na své při svátku růžových vín na Pražském hradě. Pokochejte se lahodnou chutí a lechtivým aroma růžových vín. Za 100 Kč vstupného máte 5 degustačních min­cí.

5. Květnové sváteční exkurze na letišti

Jestli máte děti, co jim připravit zajímavý den na letišti? Na květnové svátky 1. a 8. 5. Letiště Václava Havla připravilo několik zajímavých exkurzí. A když se pak budete chtít líbat můžete zkusit rozkvetlou třešeň na tramvajové zastávce Anděl.

Související články

Další články