Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nevíte, jestli jet letos k moři? Tady máte 7 důvodů, proč zůstat v Česku!

Zdroj: profimedia.cz
Plánujete dovolenou a nevíte, jestli ji letos strávit u moře? Máte strach z teroristů a raději byste zůstali v Čechách? Bojíte se létání nebo nemluvíte anglicky? Zůstat někdy v naší vlasti není od věci. Podívejte se na 7 důvodů, proč trávit dovolenou na Macháči nebo na Šumavě.

1. Ušetříte

Co si budeme povídat. Dovolená u moře je vždy dražší než v Čechách. Když byste chtěli letět na týden k moři do normálního hotelu aspoň se snídaní, zaplatíte stejně minimálně 14 tisíc korun Když pojedete na Macháč, utratíte maximálně 7 tisíc korun a zábavy si užijete stejně.

2. Nemusíte měnit peníze

Každý vždycky na poslední chvíli před dovolenou běhá po směnárnách a mění peníze. Člověk chce vždy proměnit měnu co nejvýhodněji, jenže vždycky nemá to štěstí. Tak se také může stát, že tím hodně prodělá. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Česku, tohle lítání vám odpadne a nemusíte mít strach, že byste o své peníze přišli.

3. Domluvíte se

Spousta lidáí před odletem k moři řeší jazyk. Neumějí anglicky ani německy, a tak mají u moře problém s komunikací Na dovolené cizincům nerozumí a pak kvůli tomu vznikají problémy. Když zůstanete v Čechách, nemusíte se tím trápit. Na Macháči na vás maximálně někdo bude mluvit slovensky, ale to je asi tak vše.

4. Žádní teroristé

Přestože v Česku platí pořád první stupeň ohrožení terorismem, v zahraničí vám hrozí mnohem větší riziko. Když zůstanete v Česku, je pravděpodobné, že prožijete klidnou dovolenou a žádného teroristu tady neuvidíte. Když poletíte k moři, riziko je tam podstatně vyšší a vy si na to během dne, když se budete válet na pláži, několikrát vzpomenete. A to také může výrazně ovlivnit vaši dovolenou. V tom horším případě, pokud se u moře stane nějaký teroristický útok, máte po dovolené úplně nebo se z ní ani nemusíte vrátit.

5. Krásy Česka

Pořád jste jezdili k moři, tak proč nezůstat jednou v Čechách. Poznáte tak aspoň krásy Česka a místa, která jste za celý život ještě neměli čas prozkoumat. Vyrazit si můžete na Šumavu, na Macháč nebo i do Krkonoš. Jet můžete kamkoliv a dovolená se vám bude možná líbit i o něco víc než u moře

6. Strach z létání

Spousta lidí má strach z létání. Na dovolené v Čechách vám tento problém odpadne. Nemusíte se někde odbavovat, lít do sebe panáky na letišti a celou cestu se modlit, aby letadlo nespadlo. A v půlce dovolené už zase přemýšlet nad letem a mít zažívací potíže. V Česku se všude dostanete autem, autobusem nebo vlakem.

7. Horka

K moři létáme většinou za mořem, ale také za sluníčkem a teplem Podle situace z posledních pár let ale víme, že v Čechách bývá někdy i mnohem větší teplo než u moře. Cizinci se pak jezdí ohřát k nám. Takže nemusíte létat do teplých krajů, protože teplý kraj je ten náš.

Související články

Další články