Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Nevíte, co s jablky? Vyzkoušejte jablečné růže, které jsou hitem podzimu! VIDEO

+ Další fotografie
Máte doma kupu jablek a už nevíte, co s nimi? Vyzkoušejte tento jednoduchý recept na jablečné růže, po kterých se celá rodina utluče.

Tento recept je tak jednoduchý, že jestli jste doteď uměli udělat jen čaj, nemáte se čeho bát, jablečné růže zvládne i každý kuchař amatér. Navíc jde o levný recept, takže tenhle dezert nezruinuje rodinnou pokladnu.

Co budete na jednu várku jablečných růží potřebovat? Pár věcí: jablko, listové těsto, džem, cukr, skořici, vodu a citrón.

Jablko rozpulte a zbavte se „bubáka“. Obě půlky pak nakrájejte na slabé plátky ve tvaru měsíčků. Vložte je do misky, do níž vymačkáte šťávu z poloviny citrónu a smícháte se sklenicí vody. Jablka nechte ponořená pár minut. Poté trochu džemu v jiné misce rozmíchejte s pár lžičkami vody. Na videu používají meruňkový džem, vy můžete použít, na jaký zrovna máte chuť.

Listové těsto rozválejte a nakrájejte na delší pláty. Každý plát potřete rozmíchanou směsí džemu a vody a po vzoru ve videu na něj vyskládejte plátky jablka. Poprašte skořicí. Pak už jen celé smotejte tak, aby vám vznikla jakási růže. Jednotlivé kusy vložte do plechu na muffiny, aby růže držely tvar. Jestli takový plech nemáte, postačí papírové košíčky na muffiny, do kterých růžičku vložíte a vyskládáte na obyčejný plech.

Pečte v troubě vyhřáté na zhruba 180 stupňů asi 35–45 minut, první várku raději hlídejte a pečte podle vlastností trouby. Upečené vychladlé růžičky jen pocukrujte moučkovým cukrem a lehký dezert máte hotový.

Související články

Další články