Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nevinná oběť protestů v USA: Policisté střelili vozíčkáře do obličeje, křičel bolestí

Nevinná oběť protestů v USA: Policisté střelili vozíčkáře do obličeje, křičel bolestí
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
brutalita
Občanské nepokoje v USA často končí vážným zraněním a někdy dokonce smrtí. Policisté proti protestujícím vyrážejí s ochrannými štíty, obušky, slzným plynem a mnohdy používají i gumové projektily. Pro strážníky je někdy skoro nemožné rozeznat demonstranta od obyčejného člověka, který se do protestů nezapojuje. Jedním z nich byl i bezdomovec na vozíčku.
Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

V ulicích hoří kontejnery a auta, Američané vyrážejí proti policii s křikem a úmyslem je napadat Klidných protestů je mnohem méně než na začátku. Jeden z demonstrantů byl během mírumilovné demonstrace zatčen hned druhý den po smrti George Floyda Rozhodl se nafotit průběh některých protestů.

S protesty neměl vůbec nic společného

Policisté z Los Angeles si usmysleli, že vozíčkář bez domova by mohl být nějakým způsobem do protestů zapojen. Vystřelili mu proto do obličeje a zasáhli jej gumovým projektilem, který i tak z určité vzdálenosti dokáže klidně zlomit pár kostí. Muž na fotce je zachycen se zakrváceným obličejem a je na něm vidět, že trpí bolestí a plive krev, což je opravdu srdcervoucí pohled.

Nové informace ukazují, že vozíčkář bez domova se jmenuje Lloyd. Byl převezen do blízké nemocnice a tamní personál jej ošetřil. Daří se mu už lépe a nemá žádné vážnější zranění.

Upadl a praštil se do hlavy

Není to první takový případ. V Buffalu policista strčil do 75letého muže, který klopýtl o jeden z podstavců, upadl a velmi ošklivě se uhodil do hlavy, až mu začala téct krev z ucha. Dotyčný strážník, který jeho pád zavinil, mu šel na pomoc, ale jeho kolega ho odstrčil, aby se věnoval protestům. Podle amerických médií je v nemocnici ve vážném stavu, ale stabilní.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy