Podle všech indicií se legendární skupina Vanessa bude svým koncertem 1. 2. v pražském Fóru Karlín loučit.

Zákulisní informaci zatím sice nikdo nepotvrdil, ale vše napovídá tomu, že nejkontroverznější hudební uskupení české scény, které společně tvoří od roku 1990, zahraje svým fanouškům naposledy.

Skalní příznivci Vanessy se objevili ve videopozvánce na koncert, která je pojmenovaná příznačně – FANatici.

Video je tak kontroverzní, že si chvílemi nejste jisti, jestli se vám to náhodou jenom nezdá. Známý idea maker Michael Skřivan hned na začátku, řekněme dokumentu, prohlásí: „Je to něco, jako když si pícháš jehlu do žíly. Akorát že hudební jehlu. Vanessa je pro mě česká hudební jehla.“

Tak není se čemu divit, když frontman skupiny Samir Hauser aka Bruno Ferrari na svém Facebooku k projektu mimo jiné napsal. „Zítra se můžete těšit na velmi krátký dokument FANatici od Davida Jahna. Několik z vás promluví emotivně o svém vztahu k nám. Do toho pár stříkaček a lajn, jak už je ostatně zvykem.“

„Působilo to na mě vždycky takovým udergroundovým dojmem, divným, úchylným. Prostě úchyláci a všude plno fetu…,“ můžete slyšet z úst fanouška říkajícího si Sultán, se slušivým kroužkem v každé bradavce.

No Sultáne, máme hodně podobné dojmy, jen ty piercingy nám chybí.

Promluví k vám i spalovač mrtvol Ivo, Marty a jiní se svými moudry.

Statkář jménem Metod pro změnu tvrdí, že „kluci si na nic nehrajou, je to báječná show a hlavně jim věřím“. Tak určitě Metode, jak jinak.

Přihoďte si k tomu, že jako host vystoupí hororrapper Řezník s doprovodnou skupinou Sodoma Gomora. A je vám jasné, že 1. 2. chcete být v Praze a pařit na Vanessu a kdybyste si náhodou nebyli ještě pořád jisti, tak přání Michaela Skřivana na závěr vás jistě přesvědčí.

„Já doufám, že nás tam hodně umře. No a že za to i zaplatíte.“

Hm. Takže sečteno, potvrzeno, jestli budou 25. oslavy existence Vanessy poslední, tak budou pravděpodobně ještě víc obscénní, brutální a kontroverzní než všechny před tím.

Jsme zvědaví, jaký bude výsledek téhle na české poměry nevídaně drzé show.