Svatba rozhodně bude! Nejočekávanější událost od té doby, co Zdeněk Troška (60) potvrdil natáčení druhého dílu Babovřesk a Robert Rosenberg (38) se naučil gramatiku, se k nám blíží mílovými kroky a my samozřejmě nemůžeme nikdo v redakci dospat. Pozve nás Bivoj z Říčan (55) na obřad? Bude Macura (39) protestovat před radnicí? Koupí jim hrabě z Nemanic Venturino Franganrocci (37) jako svatební dar novou polorozbořenou­ ruinu?

Jistě jste všichni četli strašidelné zvěsti o tom, že Josef Rychtář zásnuby odvolal, protože mu Ivetka (47) měla nasadit parohy s Macurou, když ji pomočenou unášel do Itálie. Pohaněný Pepa pak měl údajně hledat útěchu u své bývalé ženy Dariny, se kterou se rozvedl a mezitím jí stihl připravit asi šest infarktů a dvakrát vysklít van Dammovým výkopem z otočky televizi.

My jsme ale zjistili, že žádný návrat k bývalé ženě se nekoná a Rosamunda Pilchner si bude muset hledat námět pro svůj další oplodňovák jinde. Iveta a Pepa strojí veselku, říčanská restaurace Čajovna, kde se bude konat hostina, čeká na svůj zápis do análů a podpis Džambule zmizíkem na zeď a místní kuchař už pomalu válí játrové knedlíčky a ve sklepě vykrmuje… ne Jeníčka a Mařenku, ale husu, přece!

Nezbývá než doladit poslední formality, jako třeba nacvičit správný podpis do matriční listiny, protože Iveta je poslední dobou tak mimo, že ani neví, jak se jmenuje a říká si Bartáčková, nebo náležitosti předmanželské smlouvy, jako by oba dva měli majetku na rozdávání.

Jak říkáme, nemůžeme se dočkat. Náš šéfredaktor Pavel Novotný (32) si už nechává šít u švadleny nový kostým po vzoru Diora, aby nedělal ostudu, až se tam půjde podívat. I když si tedy myslíme, že ten klobouček se síťkou přes obličej je už trochu moc. Ale co my víme, my nejsme Františka Čížková.