Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Nevěřící Tomášové mezi námi: Babišovi píchli místo vakcíny vitamíny, tvrdí, co na to premiér

Nevěřící Tomášové mezi námi: Babišovi píchli místo vakcíny vitamíny, tvrdí, co na to premiér
Zdroj: profimedia.cz
vakcína
V České republice se dnes začalo s očkováním proti nemoci covid-19. Mezi prvními, kteří vakcínu proti koronaviru dostali, byl i premiér Andrej Babiš (66), který před začátkem očkování řekl, že vakcína objednaná Evropskou unií je nadějí k návratu do normálního života po nejhorším roce v moderní historii. Na sociálních sítích se okamžitě objevily záplavy fotek premiéra při očkování, což Čechy rozdělilo na dva tábory. Někteří premiérovi zkrátka nevěří, že v injekční stříkačce byla vakcína. Co jim vzkázal premiér prostřednictvím eXtra.cz?

V České republice se dnes začalo s očkováním proti nemoci covid-19. První dávky vakcíny v pražské Ústřední vojenské nemocnici podali zdravotníci premiéru Andreji Babišovi (66) a válečné veteránce Emilii Řepíkové.

Vakcínu od firem Pfizer a BioNTech, která je zatím jediná registrovaná pro použití v Evropské unii, mají k dispozici další tři pražské a dvě brněnské nemocnice. Na sociálních sítích premiéra se okamžitě objevily první snímky z očkování.

Někteří Češi nevěří, že šlo o skutečnou vakcínu

Někteří lidé jsou ale v komentářích přesvědčeni o tom, že je to podvrh. "Spíš pěkný divadlo kolem toho očkování." "Nevěřím, že se nechal očkovat. Nevěřím, že v té stříkačce byla vakcína," píší.

"Tomu tak budu věřit. Dostal vitamín B a bude kolem toho humbuk," pokračují další. "Kartička není plně vyplněna odpovědným pracovníkem, tudíž je neplatná a Vaše očkován nesplňuje parametry očkované osoby. Tak teď tu pravou vakcínu, bez vitaminu B12, detailně pro občany ČR, od natažení až po aplikaci, děkujeme za reálnější představení," dožadují se jiní

Druhá polovina Čechů je ale za vakcínu ráda a myslí si, že tímto se může celá patálie, do které se dostal celý svět, obrátit k lepšímu. "Konečně je tady šance na opět normální život. Lidi, nebuďte hloupí a nechte se očkovat," píší zastánci očkování. "Kdo nechce, ať se neočkuje, ale ne že pak bude stepovat před nemocnicí, že nemůže dýchat, že chce kyslík, minulý týden jsem si tím prošel díky nezodpovědností těch, co s tím chodí do práce i s příznaky," rozčiluje se další komentující.

Reakce Andreje Babiše

Oslovili jsme pana premiéra, aby se nám k celé záležitosti vyjádřil. "Ráno jsem se nechal veřejně očkovat," vzkázal Andrej Babiš prostřednictvím eXtra.cz stručně a jasně.

Celkově Česko dostane 15,9 milionu vakcín pro 8,95 milionu lidí, řekl Babiš. Premiér počítá s tím, že se bude očkovat po následujících devět měsíců.

Ředitel ÚVN Miroslav Zavoral řekl, že vakcinace je jedinou cestou, jak se dostat ze současné pandemické situace. "Naše nemocnice začíná dnes očkováním zdravotníků, přihlásilo se jich 700," uvedl.

Chorobu podle něj v nemocnici už prodělalo přes 500 zdravotníků. Babiš řekl, že s očkováním chtěl jít příkladem, protože kolem tématu koluje řada dezinformací. "Lidé nemusí mít obavu, vakcína je bezpečná," uvedl premiér.

Do Česka v sobotu dorazilo prvních 9750 dávek vakcíny, v prosinci a lednu by jich podle Babiše mělo být dohromady 355.000. Stát podle něj nebude dělat zásoby, ale všechny doručené vakcíny plánuje hned využít.

"Strategie, kterou já prosazuji, je taková, abychom očkovali co nejdříve. Abychom měli náskok, ne zásoby," uvedl. Stát musí rozšířit počet očkovacích center, kterých je v současnosti 31, dodal.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy