Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Nevěra podle českých měst: Podvádí se více v Praze, nebo v Brně?

Zatlouká a zatlouká. Jak přijít na jeho nevěry?
Zajímá vás, kde v Česku žije nejvíce nevěrníků a nevěrnic?

Je více hříšná Praha, nebo prim hraje moravská metropole Brno?

Podvádí se více v Ústí nad Labem, nebo daleko více nevěrníků a nevěrnic žije v Plzni?

To jsou velmi zajímavé otázky, na které čeští sexuologové hledají odpovědi. A dokonce se jim podařilo dojít k několika závěrům.

Obecně tu máme dva závěry. Ve městech se podvádí více než na vesnici. A čím méně náboženství, tím více nevěrného chování.

Na vesnici se každý zná, každá bába za plotem tam funguje jako obecní fízl, a proto není moc dobré si tam domlouvat rande se sousedkou. A když už, tak to udělat tak, aby to neprasklo.

Zatímco ve městech je tolik lidí, že příležitost k flirtu se najde každý den. A od flirtu je už jen kousek k sexování.

Podle Sexuologického ústavu si 40 procent lidí ve velkých městech dokáže připustit, že jejich partner je nevěrný. Ve městech mezi 20 až 50 tisíci obyvateli přiznalo 39 procent mužů, že si vrzlo jinde. A ke stejnému závěru se přiznalo 27 % žen. Čím větší město, tím více toto číslo stoupá.

Nejvíce věrní jsou si lidé na jihu Moravy. Souvisí to zřejmě s tím, že zde máme baštu toho, čemuž říkáme katolické hodnoty a etika. To ale neznamená, že se tu nesexuje. Jen se pořádně hlídá, aby to zůstalo utajeno.

Průzkum agentury Sofres Factum ukazuje, že voliči KSČM jsou svým partnerům a partnerkám nejvíc nevěrní. Takřka každý druhý příznivec komunistické strany totiž svého partnera alespoň jednou podvedl. Není žádné překvapení, že naopak mezi těmi, kdo jsou nejvěrnější, jsou sympatizanti lidovců. „Víra s nevěrou velmi úzce souvisí. A Česká republika patří ke státům, kde je nejméně věřících lidí,“ uvedl pro MF Dnes sexuolog Peter Weiss.

Kdo by hádal, že když se podíváme na politickou mapu, tak že dostaneme také mapu nevěry!

Pokud tedy vezmeme v potaz velikost měst a volební preference, dojdeme k zajímavým číslům o nevěře. A jak jste na tom u vás ve vsi? Vyhráli tam volby nevěrní komunisté? Nebo jste dali hlasy věrným lidovcům?

Mohlo by vás zajímat

Další články