Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Nevěděla jsem, kdy to bude naposledy: Filmařka se svěřila s tajemstvím Karla Gotta

Nevěděla jsem, kdy to bude naposledy: Filmařka se svěřila s tajemstvím Karla Gotta
Zdroj: Instagram
+ Dalších 5 fotografií
vzpomínka
Dokumentaristka Olga Špátová (35) patřila mezi ty, kteří s Karlem Gottem (†80) strávili poslední rok jeho života. Natáčela s ním celovečerní dokument, který se v kinech objeví na jaře příštího roku. S legendárním zpěvákem se naposledy setkala 14 dní předtím, než prohrál svůj boj se zákeřnou leukemií. Podle ní byl Mistr s tím, co přijde, smířený - litoval jen toho, že opouští své holky.

Nikdo takový, jako Karel Gott, tady není, pronesla Olga Špátová v rozhovoru pro Seznam.cz. Nad ztrátou zlatého hlasu z Prahy truchlí nejen český národ, ale i obyvatelé Německa a zpráva o jeho smrti oběhla média i v Rakousku, v Rusku a dokonce i v Americe. Dokumentaristka s Karlem Gottem strávila několik měsíců natáčením celovečerního dokumentu, který i na jeho přání zachycuje nejen chvíle radosti, ale i chvíle smutku.

„Už poslední měsíc nebo dva jsem nikdy nevěděla, jestli už to je poslední natáčení. Vždycky na konci toho natáčení jsem ho pohladila a řekla jsem mu, jak ho máme rádi. Já jsem už asi tři poslední natáčení myslela, že je to naposledy, a tak jsem hrozně vděčná, že jsme se před čtrnácti dny mohli vidět. Točili jsme takovou scénu, kdy Karel sedí u počítače a jeho žena Ivanka mu pročítá vzkazy od lidí, kterých bylo během týdne 10 tisíc. On z toho byl celý dojatý.“ uvedla Špátová. Ta v rámci natáčení za Karlem přijela několikrát i do nemocnice.

Olga Špátová viděla Mistra i ve chvílích, kdy mu už bylo velmi špatně. Ačkoliv byl prý smířený s tím, co přijde, jedné věci velmi litoval. „Jeho smutek byl, že opouští ty svoje holky, svoje čtyři dcery a svoji ženu Ivanku. Sám říkal, já jsem prostě blbej, že jsem vstoupil do manželství takhle pozdě a že jsem takhle pozdě chtěl mít děti. Já jsem si pořád říkala, to není možný, že je takhle vyrovnaný, že tam nepanoval vůbec žádný strach, a jsem si jistá, že to nijak nehrál,“ uvedla v rozhovoru pro Seznam.cz.

Celovečerní dokument o životě Karla Gotta se do kin dostane na jaře roku 2020. „Chci ukázat ten jeho velký talent a dar,“ dodala Špátová, která chce dle svých slov ve snímku oceňovaného zpěváka ukázat jako kompletního člověka.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy