Málokdo by ještě věřil v obrovský zázrak poté, co se matce Jamaliah Jannah ze sumaterské provinice Aceh vrátila po deseti letech dcera považovaná za mrtvou Přesto tuhle rodinu potkalo takové štěstí, že je skoro až těžké tomu uvěřit.

Malá Raudhatul Jannah, tehdy čtyřletá, a její tehdy sedmiletý bratr Aríf se měli oba stát domnělými oběťmi ničivé vlny tsunami z roku 2004. Obě děti se během přírodní katastrofy snažily zachránit si život na voru, který je odnesl na čtyřicet kilometrů daleko od domova.

Dívky Raudhatul se ujala starší žena, která ji považovala za sirotka a celých deset let se o ni starala. Dívku nakonec poznal na trhu v nedalekém městě její strýc a po deseti letech tak proběhlo neuvěřitelné shledání. O svém starším bratrovi ale nic nevěděla a nikdo ani k němu neměl žádné stopy.

Vše se změnilo poté, co byl příběh rodiny odvysílán v televizi. Jeden manželský pár se totiž v té době staral nyní už o sedmnáctiletého Arífa a když matka dětí ukázala do televize fotku svého ztraceného syna, okamžitě jej v něm poznali a rodině se sami přihlásili.

Málokdo už věřil v zázrak, ale jak je vidno, naděje opravdu umírá poslední.