Neuvěřitelný obrat českého týmu: Dvougólové manko nás nepoložilo a po triumfu nad Švédskem vedeme skupinu!

Zdroj: Profimedia.cz
Naši zatím v ruské Moskvě válejí. Dnes večer si připsali třetí výhru v řadě a ve skupině jsou na prvním místě.

Tak tohle by před začátkem turnaje nikdo nehádal. Naši porážejí jednoho soupeře za druhým Dnes to odneslo Švédsko, se kterým přitom naši měli na velkých akcích vždy problémy Na mistráku v Rusku ale zatím vše funguje parádně a potvrdila to výhra 4:2 nad neoblíbeným soupeřem.

Český tým přitom nezačal vůbec dobře a po první třetině kvůli brankám Rosena a Lunberga prohrával 0:2. Zajímavostí je, že svěřenci Vladimíra Vůjtka neinkasovali ani jednou ve hře 5:5. V prvním případě to bylo během přesilovky soupeře, ve druhém pak ve vlastní početní převaze.

Druhá třetina přinesla dokonalý obrat. Nejprve se trefil talentovaný Pastrňák, později ve 34. minutě srovnal Jan Kovář. Ještě do konce druhé části zápasu poslal Čechy do vedení Birner a do závěrečné dvacetiminutovky se tak šlo za stavu 3:2 pro náš tým.

Švédové se marně snažili přelstít českou obranu v závěrečné třetině. Sice byli aktivnější, ale jediným střelcem se stal opět Michal Birner. Liberecký útočník pečetil konečný výsledek na 4:2 gólem v 55. minutě. Česká reprezentace tak vede základní skupinu a je na nejlepší cestě za postupem do čtvrtfinále. Hodně reálně navíc může pomýšlet na triumf ve skupině, což by znamenalo vyhnutí se složitým soupeřům z konkurenční skupiny.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad