Neuvěřitelný kiks: Ženská fotbalová reprezentace podlehla teplickým žákům, teď sklízí posměch na internetu

Zdroj: Fotbal.cz
+ Další 2 fotografie
Trapas
České fotbalové reprezentantky zažily pořádnou potupu. Na závěr čtyřdenního soustředění v Chomutově totiž prohrály 2:3 s týmem starších žáků U15 z FC Teplice. Přestože šlo jen o přípravný zápas, fotbalistky na porážku od kluků ve věku do patnácti let nejspíš jen tak nezapomenou. Hráčky se na severu Čech připravovaly na podzimní dohrávky kvalifikace na mistrovství Evropy 2022.

Měla to být povinná výhra, místo toho se zrodil totální trapas. Když hráčky ženské fotbalové reprezentace nastoupily k přípravnému zápasu, rozhodně nepočítaly s tím, jak to dopadne. Tepličtí mladíci totiž na ženy nastoupili bojovně a nedali jim nic zadarmo, což reprezentantky zaskočilo. I tak ale české hráčky vstřelily jediný gól prvního poločasu.

„Na to tempo jsme si musely chvilku zvyknout, kluci byli rychlí a někdy jsme je nestíhaly. Myslím, že jsme měly dobrý důraz, šly jsme do všeho a nic jsme jim nenechaly. Dokázaly jsme i zklidnit hru, vzadu to obehrály a hledaly možnosti dopředu,“ uvedla střelkyně prvního gólu Franny Černá.

Šanci dostaly debutantky

Do druhého poločasu ale reprezentace nastoupila v téměř kompletně obměněné sestavě, šanci dostaly debutantky. Ty ale neproměňovaly jednu gólovou šanci za druhou, a tak jim chlapci ukázali, jak se to dělá. Ve druhém dějství tak nasypali ženám tři góly. V závěru už jen korigovala na konečných 2:3 Eliška Janíková. Ostudná porážka byla na světě.

Porážka s puberťáky

Přestože šlo pouze o přípravný zápas, ke kterému ve druhém poločase nastoupily až na brankářku samé náhradnice, z reprezentačního týmu si začali utahovat lidé na sociálních sítích. "Za plotnu" - tak zněl jeden z komentářů od Tomáše K., který dostal nejvíce lajků. "Pak tohle má mít nějakou úroveň," napsal zase Petr B. ve svém příspěvku na Facebooku.

Někteří uživatelé ale situaci viděli jinak. "Nenapadlo vás třeba, že to měla být forma motivace pro ty děti a že holky je nechaly vyhrát?" ptá se Petr D. ve svém komentáři. Dost možná má i pravdu, na to mu ale reagují další lidé tím, jaký pak měl přípravný zápas smysl z pohledu ženského reprezentačního týmu. Porážka s puberťáky totiž hráčkám asi sebevědomí moc nepřidá...