Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Neuvěřitelní fanatici, reagoval Andrej Babiš na odpůrce očkování v Průhonicích

Andrej Babiš po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, 26. dubna 2021.
Zdroj: eXtra.cz/ Martin Procházka
Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (za ANO) měl v neděli svůj pravidelný pořad Čau lidi. V něm se rozpovídal nejen o sobotní autogramiádě v Průhonicích, ale také o očkování, a pogratuloval i českým sportovcům ke skvělému výkonu na olympiádě.

Andrej Babiš v sobotu uspořádal autogramiádu v Průhonicích u Prahy, kde také bydlí. Autogramiáda jeho nové knihy Sdílejte, než to zakážou! se neobešla bez komplikací. Odpůrci Babiše na něj hodili vejce a u stánku, kde měl točit zmrzlinu, byli dobrovolníky spolu s Milionem chvilek pro demokracii nakreslené křížky, které symbolizovaly množství zemřelých lidí v důsledku covidu.

K celé události se posléze Babiš vyjádřil ve svém pravidelném pořadu Čau lidi. „Strašně mě mrzí, že jsem to nemohl dokončit, protože potom přišli odpůrci očkování a skončilo to – dostal jsem vajíčko do hlavy a můj kameraman byl také celý od žloutku. Ale to nejhorší, co jsem tam zažil, bylo, když jedna aktivistka přišla za paní, která čekala na podpis pro moji knížku, a dala jí facku,” vysvětlil.

Dodržujte opatření!

V pořadu se dále zaměřil na současnou situaci s koronavirem a avizoval lidi, aby opatření dodržovali, zvlášť pokud se vracejí ze zahraničí. „Stále platí, že musíme dodržovat pravidla. Slyším od kolegů, když se vracejí ze zahraničí, že se to moc nekontroluje. Prosím vás, ve vlastním zájmu je dodržujte. Vyplňte formulář, dodržujte pravidla. Je to skutečně důležité, abychom to tentokrát zvládli. A ne jako minulý rok, kdy to po dovolených nedopadlo úplně dobře,” dodal.

Očkování podle něj funguje a vakcín je dostatek. Zároveň doplnil, že je Česko daruje i dalším zemím, které je nutně potřebují. Vyjádřil se také k očkovacím místům bez registrace, jichž je momentálně osmaosmdesát. Děkujeme všem, co se již zapojili do očkování ke zvýšení ochrany obyvatel obcí proti covid-19. Protože očkování je jediná ochrana proti šíření nákazy,” řekl Babiš.

Skvělý výsledek českých sportovců

Kromě toho se premiér vyjádřil i k olympiádě a poděkoval českým sportovcům. „Skvělý výsledek, za všechny moc děkuji. Sport je vždy naše priorita,” uvedl. Česko obsadilo se získaným počtem medailí 18. místo mezi všemi zeměmi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy