Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné! Žena vytváří umělecké 3D modely tváří podle vzorků DNA, které našla válet se na zemi

Tato žena vyplivla žvýkačku a teď bude navždy v muzeu.
Zdroj: deweyhagborg.com
+ Další 2 fotografie

Když uvidíte na zemi vajgl cigarety nebo vyplivnutou žvýkačku, prostě je překročíte a možná si v duchu říkáte něco o lidech, kteří dělají jenom bordel. Umělkyně Heather Dewey-Hagborg ale v takových věcech vidí příležitost.

Nedopalky cigaret, žvýkačky, kusy vlasů a podobné věci, které se válejí na zemi, pečlivě sbírá. Z těchto věcí pak dokáže v laboratořích vyjmout DNA člověka, který věc zahodil nebo o ni přišel, a pomocí speciálního počítačového programu z té DNA umí vytvořit celý obličej.

Na celý nápad přišla v čekárně u terapeuta, kde byl obraz s naprasklým sklem a v něm uvízl vlas. „Pořád jsem přemýšlela, komu asi tak patří a jak ten člověk asi vypadá,“ prozradila.

Začala zkoumat DNA a zjistila, že speciální programy podle vzorku mohou zjistit barvu očí, jejich vzdálenost od sebe, velikost nosu, barvu kůže, vlasů a další informace.

Nejde o vědeckou práci, protože jí stále chybí spousta informací utvářející tvář, a proto o sobě nemluví jako o vědkyni, ale jako o umělkyni, protože zbytek si prostě domýšlí. Ale je dost možné, že ten člověk, co jednou kdesi odhodil vajgl, se na její výstavě pozná.

Související články

Další články