Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné video: Odvážlivec v létajícím obleku proletí miniaturní dírou ve skále!

Potřebujete pořádnou dávku adrenalinu? Přehrajte si video dokumentující úžasný skok Alexandera Polliho.
Zdroj: YouTube.com

Známý BASE jumper Alexander Polli nedávno předvedl opravdu husarský kousek – oblečen do speciální kombinézy, takzvaného wingsuitu, prolétl jeskyní známou jakou "The Batcave". Ta přitom není širší, než je Alexander vysoký.

Let začíná seskokem z vrtulníku. Následně Alexander dosahuje závratné rychlosti 250 km/h a řítí se přímo k ústí jeskyně. V následujícím okamžiku už prolétá úzkým prostorem a vynořuje se na druhé straně. Úžasné!

Alexandr (který je napůl Ital a napůl Nor) podle svých vlastních slov doufá, že jeho úspěch inspiruje ostatní lidi k tomu, aby po horách nejen lezli, ale také skrz ně létali. Jedním dechem ovšem dodává, že o podobné skoky by se neměl pokoušet nikdo bez důkladného tréninku. Trajektorie letu musí být velmi pečlivě naplánovaná, neboť i sebemenší chyba se může stát osudnou.

Pro úplnost dodejme, že video se natáčelo v Roca Foradada ve španělském pohoří Montserrat, které leží severozápadně od Barcelony. Právě toto místo kdysi Alexandrovi učarovalo natolik, že se rozhodl zasvětit celý svůj život BASE jumpingu a wingsuitingu.

Související články

Další články