Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné umění: Podívejte, co dokážou vykouzlit šikovní zahradníci

Matka příroda.
+ Další 2 fotografie

V kanadském Montrealu si nedávno dali dostaveníčko nejlepší zahradníci z 25 zemí světa, aby ukázali, co v nich je. Nakonec vytvořili více než 100 fantastických zelených soch, které jsou umístěny v 10 výstavních sklenících a 30 tematických zahradách.

K výrobě těchto ohromujících mistrovských děl, nad kterými by nepochybně zbledl závistí i samotný Střihoruký Edward, bylo použito neuvěřitelných 22 000 druhů rostlin i kultivarů.

„Ve všech případech se jedná o skutečné mosaikultury, tedy trojrozměrné květinové záhony. To znamená, že tyto originální sochy nevznikly prostým ořezáváním keřů do požadovaného tvaru, ale byly de facto vypěstovány,“ vysvětluje Charles Lapointe, prezident a generální ředitel společnosti Tourisme Montréal.

Tématem letošního ročníku Mosaïcultures Internationales de Montréal je vztah člověka a přírody. A dlužno dodat, že většině zahradníků se ho podařilo zpracovat opravdu dobře. K vůbec nejobdivovanějším exponátům výstavy patří úžasné sousoší kriticky ohrožených horských goril, lemurů či skulptura ženy objímající jeřába.

Mohlo by vás zajímat

Další články