Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné učitelky z Brna: Na procházce ztratily chlapce (2), přišli na to až rodiče

ztracené dítě
V brněnské soukromé školce došlo k vážnému pochybení z řad učitelek. Učitelky mateřské školky si vyšly s dětmi na procházku. Nedopatřením a nepozorností učitelky ztratily teprve dvouletého chlapce. Ještě více zarážející je fakt, že na to přišli až samotní rodiče, kteří si chlapce přišli vyzvednout. Případ již řeší policie.

„Šestačtyřicetiletá žena nás zavolala, že v parku našla plačícího chlapce a že už čtvrt hodiny s ním čeká a nikdo se k němu nehlásí. Naše hlídka zjistila, že dítě není v pátrání, a ve spolupráci se státní policií jsme prošli park, zda ho někdo nepostrádá,“ sdělil portálu Idnes.cz mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Učitelky ze soukromé školky v Brně šly s dětmi na procházku do nedalekého parku Lužánky. Podle informací televize Prima učitelky na teprve dvouletého chlapce zapomněly a ten se následně potuloval po parku sám.

Po nějaké době si plačícího chlapečka všimla žena, která zalarmovala policii. „V odpoledních hodinách se k nám pak dostala informace, že v jedné školce postrádají dítě,“ řekl policejní mluvčí David Chaloupka.

Nejvíce zarážející na celé situaci je to, že chlapec byl několik hodin sám v parku a jeho zmizení si všimli až rodiče, kteří si ho přišli vyzvednout. „Je to živá věc, takže k tomu nemůžu říci více, ale zjišťujeme, kdo nese jaký díl odpovědnosti. Incident prověřujeme pro podezření z trestného činu opuštění dítěte,“ dodal mluvčí.

Ředitelka mateřské školy Gabriela Beránková i její právní zástupce Pavel Skřipec odmítli nešťastnou situaci komentovat.

Související články

Další články