Mladá nastávající maminka Karla Perez (22) z Nebrasky se těšila na příchod svého prvního potomka. Měl to být kluk a už mu vybrali i jméno – Angel. Jenže pak se stalo neštěstí. Těhotné Karle se udělalo špatně a měla tak nesnesitelné bolesti hlavy, že si musela přivolat záchranku.

Lékaři však přišli pozdě, Karlu našli doma ležet na zemi v bezvědomí. Okamžitě ji odvezli do nemocnice, kde zjistili, že krvácí do mozku. Její stav byl natolik vážný, že už se lékařům nepodařilo přivést ji zpět k životu.

Jak ale zjistili, 22 týdnů starý plod byl v pořádku. Měli dvě možnosti, nechat dítě zemřít společně s matkou, nebo se ho pokusit zachránit. Jak už správně tušíte, lékaři si zahráli na boha a rozhodli se dítěti darovat život. Z matky se tak stal při životě uměle udržovaný inkubátor, o který se starala stovka zaměstnanců nemocnice.

Podle původních plánů chtěli chlapce porodit ve 32. týdnu těhotenství, aby se jeho tělíčko dostatečně vyvinulo. Stav Karly se ale zhoršoval, proto museli začít jednat.

Angel se narodil 4. dubna, 54 dnů poté, co jeho matka klinicky zemřela. Okamžitě putoval do inkubátoru, kde na něj připojili všemožné hadičky, jimiž mu podávali stravu. Mladou maminku nechali odejít dva dny po chlapcově narození. Nejtěžší fázi má Angel podle nebraské nemocnice za sebou. Až bude z nemocnice propuštěn, starat se o něho bude babička.