Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné obvinění: Bratr zavražděného prezidenta J. F. Kennedyho ukradl podle svědků po pitvě jeho mozek

Nová kniha tvrdí, že Robert Kennedy (vlevo) ukradl mozek svého bratra.
Zdroj: Profimedia.cz

JFK je už padesát let po smrti, ale i po tak dlouhé době nemá v hrobě pokoj. Oblíbený americký prezident, který byl 22. listopadu 1963 zastřelen v texaském Dallasu, je stále předmětem kdejakých konspiračních teorií a zvláště teď, když si bude svět připomínat výročí jeho smrti, se jich rojí více než obvykle.

Lidem stále nedají spát jeho pletky s Marilyn Monroe a domnívají se, že byla klanem Kennedyů zavražděna, mluví se o rodinném prokletí, jeho smrt také není údajně dodnes objasněná a tomu všemu nahrává fakt, že ani po padesáti letech veřejnost nezná jméno vraha, jenž v Dallasu zmáčkl kohoutek. Tedy oficiálně všichni víme, že vládní agentury po rozsáhlém vyšetřování ukázaly na muže jménem Lee Harvey Oswald, ovšem vina mu byla přiznána na základě nepřímých důkazů.

Novinář a spisovatel James Swanson nyní vydává k výročí jeho úmrtí knihu a v již odhalených pasážích se pouští do velmi odvážných tvrzení, která se pro pamětníky rovnají svatokrádeži. Podle svého vlastního pátrání a zpovědí lidí blízkých prezidentovi Kennedymu, mezi něž patřila i jeho oddaná tajemnice Evelyn Lincoln, bratr zavražděného prezidenta odnesl a schoval část jeho ostatků, které dodnes nejsou k nalezení.

Robert Kennedy doslova ukradl bratrův mozek z pitevní nemocnice, a to z toho důvodu, že JFK byl údajně velmi nemocný a rodina Kennedyova nechtěla, aby se během pitvy mozku přišlo na to, jak rozsáhle je poškozen a jaké množství návykových léků musel tento národní hrdina brát.

Podle jeho osobního lékaře trpěl JFK mimo jiné Addisonovou chorobou, což je selhávání nadledvinek, které neprodukují hormon kortizol. Neléčení vede k neodvratitelné smrti a jednou z příčin může být i AIDS. Jak měla pitva mozku zabránit zveřejnění choroby, sice není jasné, ale JFK nejspíš bral mnoho léků (rozumějte drog) a rodina chtěla, aby jeho památka zůstala neposkvrněna. Tedy až dodnes, 50 let od jeho smrti.

Související články

Další články