Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné: Muž se mazlí s divokými lvy a obávaní zabijáci se tak proměňují v roztomilá koťata

Když se jihoafrický zoolog Kevin Richardson zmínil svým přátelům a své rodině, že se chce objímat se lvy, všichni si mysleli, že se úplně zbláznil. Jenže Kevin od začátku věděl, co dělá. Výzkumu o chování těchto obrovských koček se věnuje již více než deset let, a tak dokázal jejich reakci předpokládat.

Ačkoliv byl celý tým jeho kolegů k podivné akci více než skeptický, nakonec jej v džípu vybaveném kamerami doprovodili až na místo, kde lví rodinka trávila odpoledne.

Kevin vystoupil z auta a začal na ně volat. Všichni z posádky seděli v autě jako zařezaní a očekávali nejhorší. „Volal jsem na něj, ať jde okamžitě zpátky, že ho sežerou,“ říká jeden z Kevinových kolegů. „Ale to, co jsme viděli potom, bylo prostě neuvěřitelné. Kdybych nevěděl, že ti lvi byli skutečně divocí, asi bych si myslel, že je to nějaké divadlo s ochočenými zvířaty,“ dodává.

Záběry na videu jsou totiž tak nádherné, že si během nich těžko odmyslíte, že mazlící se koťata jsou jedněmi z nejobávanějších zabijáků v živočišné říši.

Kevin se svojí objímací misí snaží upozornit na to, že u těchto krásných dravců nemusí vždy platit pravidlo „zabij, nebo budeš zabit“.

Související články

Další články