V Indii se stala obrovská tragédie, ze které se vzpamatovávají rodiče i příbuzní. V pátek ráno se tam narodilo miminko s velmi vážnou nemocí. Se syndromem známým jako syndrom „mořské panny“. Holčička se narodila s nohama srostlýma k sobě a vypadalo to, jakoby měla jen jednu, která připomínala ocas. Vypadala tedy jako mořská panna.

„Nikdy jsem nic takového neviděla. Dítě se narodilo s nohama podobnýma rybímu ocasu. Mělo i širší ruce, jako ploutve,“ řekla doktorka Arya Vandana (35), která holčičku odrodila. „Viděla jsem hodně vrozených poruch, ale tohle je velmi vzácný případ,“ dodala.

Holčička měla horní polovinu těla absolutně funkční, ale ta spodní nebyla vyvinutá. Dítě bohužel zemřelo deset minut po porodu. Kvůli tomu, jak bylo dítě zdeformované, nešlo na sto procent určit pohlaví dítěte. Podle jiných indicií se ale zřejmě jednalo o dívku.

Tato vada je velmi vzácná a vzniká kvůli výpadku cévního zásobení. Pupeční šňůra nedokáže vytvořit dvě tepny a dítě tak nemá přísun živin. Bohužel děti, které se narodí s těmito vadami, umírají krátce po porodu na selhání ledvin nebo močového měchýře.