Joan trvalo několik dlouhých let, než se srovnala se smrtí svého syna Jamese. Neustále myslela na jeho vraha, proč se to vše muselo stát, a přála mu jen to nejhorší. O to víc byla naštvaná, když vrah byl za mřížemi pouze 13 měsíců. Jak je to možné? Proč tak málo?

Každý se ale s těmito věcmi vyrovnává po svém. A tak ji nenapadlo nic jiného než vraha kontaktovat. Začala mu psát zoufalé zprávy a ptala se ho, proč to jejímu synovi udělal. Proč ho zabil?

Vrah kupodivu na její dopis a otázky reagoval. Psali si tak dlouho, že se nakonec rozhodli, že se setkají osobně. Žena si s ním potřásla rukou, objala ho a dokonce vrahovi chtěla pomoct s jeho zpackaným životem. Muž totiž neměl práci ani plány do budoucna. Nevěděl, kam má jít, a tak ocenil pomocnou ruku Joan.

Možná jí to samotné pomohlo k tomu, aby se vyrovnala se smrtí Jamese a konečně pochopila celou situaci. James (†28) zemřel v roce 2011 poté, co ho v Nottinghamu srazil pěstí k zemi Jacob Dunnem (19). James byl okamžitě převezen do nemocnice, kde lékaři bojovali o jeho život. Jenže utrpěl těžké krvácení do mozku a po devíti dnech v nemocnici zemřel.

Když si policie přijela pro Jacoba, byl překvapený. Netušil, že se něco takového mohlo stát a rozhodně to nebyl jeho úmysl. Byl prostě opilý a dostali se do nějaké banální hádky. To, že se s ním bude chtít setkat Jamesova matka, pro něj bylo neuvěřitelné.