Václav Noid Bárta (34) a Marta Jandová (40) Eurovizi určitě nevyhrají, na to je jejich duet Hope never dies příliš velké umění a kvalita je to poslední, co je tam potřeba, ostatně ještě před sedmi lety vyslalo Švýcarsko do soutěže kokůtka z devadesátek DJ Boba s písní Vampires are Alive a tím je snad řečeno vše.

Letos se Češi vrací po šesti letech, kdy Česká televize vyložila karty na stůl s tím, že na to u nás stejně nikdo nekouká a pro Česko je celá šaškárna stejně jeden velký průser, Kabáti nemohli tasit Burlaky kvůli stopáži a Malá Dáma neměla pro utahanost, byť je super, v roce 2007 šanci a skončila předposlední, stejně jako o rok později Tereza Kerndlová (28) s Have some fun. O největším fiasku z roku 2009 by se nemělo psát vůbec s ohledem na národnostní menšiny.

Znechucená Česká televize ten rok rezignovala na národní kolo a rovnou poslala na finále do Moskvy Gipsy.cz s vysvětlení, že se dvakrát umístila „na bedně“ v předchozích dvou ročnících. Výsledkem byla velká paráda – Radek Banga přijel s bandem na plac, vystoupil v semifinále, nedostal ani jeden hlas a zpátky se vracel i s kapelou kanály, načež Eurovize pro naši veřejnoprávní televizi skončila definitivně.

Teď se Češi vrací díky Noidovi a Martě. Píseň, na které se talentovaný Bárta podílel produkčně, může obstát i proto, že Jandová je v Německu dost známá zpěvačka druhé garnitury, která má navíc prsa, a Němčouři Eurovizi milují a na tamním televizním trhu má zvuk pro mimořádnou sledovanost.

Bude to zase ostuda, nebo tentokrát nebude tak zle?