To se takhle bude jedna skotská slečna vdávat a její matka vyfotila v obchodě šaty na posvatební večírek a poslala jí fotku přes mobil. Snoubenec dívky je viděl a řekl, že jsou bílo-zlaté, zatímco nevěsta je viděla jako černo-modré.

Nasdílela je proto na Twitter, kde se do debaty pustila celá sociální síť, včetně lidí jako Kim Kardashian, Julianne Moore, Taylor Swift nebo Demi Lovato! Takže jestli si myslíte, že veřejnost zajímá ničení památek v Sýrii, totožnost Jihadi Johna či snad běžné společenské věci, jste na omylu.

Tahle fotka je momentálně nejvíc trendy na světě, a to dokonce tak, že jí tisk dal svůj vlastní název Dressgate, to podle kauzy Watergate, a na jindy seriózním britském Telegraphu, který má titulky jako „Obama nechce další vývoz zbraní“ nebo „Sociální dávky klesnou o deset procent“, jedou dokonce novináři z Dressgate online.

ON.

LINE!!!

Sledují Twitter a informují čtenáře, jaký je vývoj kauzy o šatech po několika minutách, jinde na serverech dokonce záhadu dvojbarevnosti řeší pomocí vědy. Musel se dokonce ozvat i výrobce šatů, který potvrdil, že jsou modročerné, přesto je záhadou, že muži a ženy je většinou vidí jinak.

Dressgate prostě dneska hýbe světem. A Twitter právě nyní boří rekordy.