Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Neuvěřitelná podoba: Filip Rajmont je jako novinář Pavel Novotný v seriálu Iveta dokonalý

Pavel Novotný a jeho představitel v seriálu Iveta Filip Rajmont.
Zdroj: herminapress, se souhlasem Voyo / TV Nova / koláž: eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 24 fotografií
TREFA

Jestliže se někomu na seriálu o zpěvačce Ivetě Bartošové (†48) nelíbí některé nepřesnosti, ohledně castingu většinou panuje všeobecná shoda. Dost často se totiž slušně povede. Jak se nyní ukázalo, jednou z tref do černého je obsazení herce Filipa Rajmonta (45) do role někdejšího šéfredaktora eXtra.cz Pavla Novotného (42). Co o tom oba naší redakci řekli? A proč třetí řada seriálu Voyo nebude obžalobou bulváru?

Pavel Novotný v seriálu Iveta: Filip Rajmont si se mnou dal práci

Současný starosta pražských Řeporyjí a někdejší bulvární novinář Pavel Novotný je důležitou součástí třetí řady seriálu Iveta.

O Ivetě psal, dával jí možnost přispívat do médií.

Co on sám říká na obsazení herce Filipa Rajmonta, který ho v sérii ztvárňuje a který jako by mu z oka vypadl?

„Doufal jsem, že mě bude hrát DiCaprio, a děsil se, že to dostane Martin Dejdar, který není tak hezký jako já a nepobral tolik talentu, aby mě zahrál dobře. Filip Rajmont je fajn, potkali jsme se, je mi opravdu podobný a potěšilo mě, jak si dal tu práci načíst mě. Nebojím se proto ničeho,“ reagoval pro eXtra.cz starosta Pavel Novotný na „svého“ herce.

„Jsem rád, že to dostal Filip Rajmont. Mám rád jeho Otíka v Ulici a nepochybuji, že role krásného, moudrého a mocného krále bulváru se zhostí dokonale. Na výsledek se těším,“ pokračuje.

Ivetu zabil chlast, ne bulvár, říká Novotný

Po smrti zpěvačky Ivety Bartošové se dočkal spousty hejtů. Neprozřetelně totiž jen chvíli předtím prohlásil, že „my v bulváru Ivetu stejně jednou zabijeme“. A když žena, zmítaná vnitřními pochybnostmi, běsy a své potíže často řešící prášky a alkoholem, skutečně tragicky zemřela, národ měl svého „viníka“.

„Nikdy bych nespolupracoval s tvůrci, nevědět, jaký prostor dostane alkoholismus žen, fenomén, který zabil Ivetu. Je to obrovský problém a je jen dobře, že se to nekompromisně ukáže právě v seriálu Iveta, jehož završení se podle mého nebude líbit těm, kdo čekají, že tvůrci vezmou bulvár plamenometem,“ překvapuje Novotný.

Sami autoři už něco lehce naznačovali, nebylo ale jasné, jakým směrem se ve skutečnosti budou ubírat.

„Snad se zastydí nejeden čtenář bulváru, který po nás tehdy požadoval x článků denně o Ivetě, a snad se zamyslí všechny ty alkoholičky. Chlast a lehkomyslnost. To druhé zabilo princeznu Dianu, která připoutat se, tak by žila. To první Ivetu. Je jich obou škoda,“ dodal Novotný.

Podívejte se na ukázku z předchozí řady seriálu Iveta:

Filip Rajmont: Bude light verze Pavla Novotného

„Zrovna jsem stál u skříněk bazénu v pražském Podolí, kam jsem si šel zaplavat. A těsně předtím, než jsem zamířil do vody, jsem zvedl telefon a dostal tuhle nabídku. Moje první reakce byla taková, že je mi vlastně moc líto, že jsem dorostl do podoby Pavla Novotného,“ sděluje o svém obsazení do role tehdejšího bulvárního novináře herec Filip Rajmont.

„Já jsem si Pavla napozoroval, materiálů je všude dost. Na kamerové zkoušky mě tvůrčí tým pozval s tím, že jsem prakticky jediný kandidát a že se potkáme a řekneme si, co a jak. Chvilku jsme si pak hráli s tím, co mi napsali, a zároveň mě trochu usměrňovali. Což nebylo zas tak těžké, vlastně to bylo spíš rychlé. Pavel Novotný je sám o sobě velmi výrazný. Myslím, že ho asi budu hrát o něco méně, než je on sám Pavlem Novotným v originále. Tak, aby to bylo uvěřitelné,“ doplnil. A s ohledem na diváky seriálu, který exkluzivně nabízí streamovací služba Voyo, se dá čekat, že bude mluvit i o dost srozumitelněji, aby pod ním nemusely běžet titulky.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy