Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelná drzost! Islamista zavraždil vojáka a teď chce po Británii odškodné za vyražené zuby!

Chladnokrevný vrah Michael Adebolajo. Těsně po vraždě se ještě chlubil
místní televizi.
Zdroj: repro youtube.com
+ Další fotografie
Drzost, která nemá obdoby, se stala ve Velké Británii. Islámista jménem Michael Adebolajo zavraždil před dvěma lety sekáčkem na maso spolu se svým komplicem britského vojáka. Lee Rigby zemřel zcela bezdůvodně a jeho vrah chce nyní po státu zaplatit nové zuby.

Po zatčení a převezení do vazby prý utrpěl zranění. Vězeňští dozorci mu údajně vyrazili dva přední zuby. Dále už však neuvádí, že měl v cele záchvat vzteku a dozorcům nezbylo nic jiného než ho zpacifikovat.

Naštěstí tamní ministerstvo nic platit nebude. Tohle přece nemůže požadovat za to, že chladnokrevně zavraždil britského občana. Podle náboženského fanatika a nemilosrdného vraha s ním dozorci ve vazbě mlátili o zem. To je ale nic proti tomu, že vraždil.

Když se islámista dožadoval finančního odškodnění, bylo pět policistů postaveno mimo službu. Později se prokázalo, že vůči němu nepoužili žádné nepovolené násilí. Britské ministerstvo stále opakuje, že jsou policisté nevinní a jednali pouze tak, jak bylo potřeba.

Kdyby ministerstvo vyplatilo peníze za vyražené zuby tomuto radikálnímu islámistovi, mohlo by to být pro Británii nebezpečné. Ostatní muslimové by se totiž mohli začít bouřit.

Podle stanice BBC nemá šanci se svou stížností uspět. Pokud by se tak ale stalo, mohl by od státu dostat až 150 tisíc korun. To by ale vyvolalo další vlnu nenávisti mezi Brity a britskými muslimy. Následek by mohl být fatální a vyústit v občanskou válku.

Brutální a nepochopitelná vražda vojína Leeho Rigbyho se odehrála na jaře roku 2013. Obviněný Michael Adebolajo a jeho komplic Michael Adebowal srazili autem dotyčného vojáka. Pak se mu pokoušeli uříznout hlavu sekáčkem na maso.

Pachatelé tohoto ohavného činu byli odsouzeni na doživotí. Jejich vražda byla zbabělá a bezcitná.

Tento čin vyvolal v Británii obrovskou nenávist vůči všem muslimům.

Související články

Další články