Je to opravdu k nevíře, ale i takové věci se dějí v roce 2015. Sedmiletý Adam Stinnett z Tennessee přišel jednoho dne do školy s novým sestřihem. Brzy nato byl ale ředitelem zase poslán domů s odůvodněním, že jeho účes je pro školní prostředí nepřijatelný, a on se nemůže vrátit, dokud si ho nezmění.

Možná vás teď napadají nějaké šílené střihy, kdy mu třeba rádoby vtipní rodiče na hlavu vyholili hákový kříž. Proč by jinak v dnešní době někoho vyhazovali ze školy kvůli účesu?

Nemůžete být ovšem už dál od pravdy. Jediným proviněním malého Adama totiž byl sestřih, který nosí příslušníci americké armády, tedy po stranách oholené vlasy a nevyholený pruh uprostřed. Chlapec tím chtěl vzdát hold svému nevlastnímu bratru Justinovi, vojákovi v Afghánistánu. Škola však jeho účes označila jako zbytečné rušení vyučování.

Matka chlapce neváhala a ihned se s celým případem svěřila médiím. Zatím se však od vedení školy nedočkala ani slova omluvy.

„Adam k Justinovi hodně vzhlíží a chce být jako on. Sestřihem chtěl vyjádřit obdiv a lásku, kterou k němu chová. Škola svým činem pošlapala jeho sny,“ sdělila chováním vzdělávacího institutu zdrcená matka.

Ať žije pokrytecká americká pseudomorálka!