Byla mladá a krásná. Měla rozjetou modelingovou kariéru a užívala si života. Katie Piper (30) ani ve snu nenapadlo, jak jí 31. březen 2008 změní život.

Drobná blondýnka se na Facebooku zamilovala do Dannyho Lynche, který ji zasypával lichotkami, psal jí snad stokrát denně a jí ani ve snu nenapadlo, že v jádru se jedná o těžce narušeného sadistického jedince. Katie přesto nedala na své podvědomé pocity, jak to ženy často dělávají, a strávila s ním noc v hotelu. Tu noc málem přišla o život. Danny ji brutálně zmlátil, znásilnil. Přesto totálně ponížená a zbitá dívka nezavolala policii a lékařům, kteří ji ošetřovali, lhala.

Piper se rozhodla, že na všechno zapomene, a doufala, že už násilníka v životě nepotká. Ten mezitím zosnoval šílený plán. Jednoho dne šla Katie po ulici, když v tom k ní přistoupil jiný muž s kelímkem v ruce. Katie myslela, že jde o žebráka, jenže během sekundy muž obsah kelímku chrstnul Katie do obličeje. Kyselina rozleptala dívce obličej, krk, ruku a levé oko, na které dívka oslepla.

V nemocnici nastal kolotoč vyšetření a operací. Těch za sebou má Katie víc než třicet. I když se Piper chtělo zemřít, bojovala a po dvou letech se rozhodla svěřit médiím se svým příběhem, a dokonce sundala masku, pod kterou dlouho schovávala znetvořený obličej. Lékařům se nakonec podařil opravdu mistrovský kousek. Doslova sundali starý obličej a z tkání na zádech a hýždích vytvořili nový.

Katie se začala uzdravovat, založila nadaci a působí jako moderátorka a loni se jí narodila holčička. „Nečekala jsem, že ještě někdy budu moci zažít tak úžasné pocity,“ svěřila se po narození dcery dívka, která se před pár dny ukázala na udílení cen Britain Award a vypadala fantasticky. Oba muži, co se na útoku podíleli, dostali doživotí.