Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Neutuchající podpora od pondělí do neděle: Skauti ze Zlína pomáhají seniorům ve všech směrech

Dobrovolníci pomáhají, jak se dá.
Zdroj: Facebook Skautské krizové centrum Zlín
+ Dalších 6 fotografií
Obyčejní hrdinové
Obyčejní hrdinové. Už přes měsíc je běžný život lidí v České republice do značné míry omezen. Nařízená karanténa, zavřené obchody, restaurace i zákaz konání kulturních akcí - to všechno vláda nařídila, abychom jako občané ochránili sami sebe, své sousedy, ale především nejrizikovější skupinu osob, tedy seniory. Právě oni potřebují pomoc mladších a odolnějších v této složité době nejvíce. Proto kromě zdravotníků a personálu v domovech důchodců pomáhají i obyčejní lidé, kteří se pro mnohé z nich stali hrdiny. Mezi ně patří i skauti z krizového centra ve Zlíně.

Nedokázali jen čekat se složenýma rukama, až se situace uklidní a vláda uvolní restrikce. Dobrovolníci ze Skautského krizového centra pomáhají, kde se dá. Každý den pomohou mnoha seniorům, ať už dodáním ušitých roušek, rozvozem dezinfekce, nákupů a spoustou dalšího.

Neutuchající práce

Dobrovolníkům se za celý měsíc podařil neskutečný kus práce. "Máme více než 10 000 ušitých roušek, více než 300 nákupů potravin a léků, 243 distribuovaných štítů a 700 příručních dezinfekcí a 3850 roznesených obálek ve schránkách seniorů," píše se na facebookové stránce krizového centra. Dobrovolníci například kromě nákupů zajišťují i venčení pejsků, aby senioři mohli zůstávat v bezpečí domova. Taktéž se postarali o dodávku ochranných štítů místním lékařům, kteří po celou dobu nouzové stavu ordinují.

Jelikož centrum spolupracuje s několika místními firmami a obrací se na ně spousta lidí, kteří nabízí finanční nebo hmotnou podporu, společnými silami jsou schopni zlínským seniorům tuto péči dopřát. Díky dobrovolníkům se Skautské centrum zvládá postarat o více než sto lidí nad 65 let, kteří jsou na pomoci druhých v této době zcela závislí.

Psychická podpora

Nejde jen o nákupy nebo vyvenčení pejska, jde i o psychickou podporu, která se díky skautům k seniorům taktéž dostává. "Svým" seniorům například volají a snaží se jim zlepšovat den a za to patří těmto obyčejným hrdinům velké díky!

Práci Skautského krizového centra Zlín můžete sledovat na jejich facebookových stránkách

Máte ve svém okolí také OBYČEJNÉ HRDINY? Někoho, kdo pomáhá a nic za to nechce? Napište nám na adresu redakce@extra.cz.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy