Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Neuhodnete, co se stalo těmhle ženám! Máme pro vás překvapivé vysvětlení děsivě vypadajících fotografií

Fotografie tak trochu připomínají domácí násilí.
Zdroj: heisephoto.com
+ Dalších 9 fotografií

Kanadská fotografka Elly Heise přišla s hodně originálním projektem, ze kterého vznikla nejen tato série fotografií. Je za nimi také poselství, které svou prací Elly do světa vyslala.

Mladá akční Kanaďanka se rozhodla ukázat jiný pohled na krásu. Nechala dcery, aby namalovaly své matky tak, aby se jim líbily. „Vybrala jsem si mladší holčičky, aby přišly ke mně do studia, a dala jim naprostou svobodu, aby svým maminkám vytvořily make-up, jaký se jim bude líbit. Všimla jsem si u toho jedné zajímavé věci. Holčičky byly nejšťastnější při činnostech, které byly nejvíce špinavé,“ říká ke svému projektu Elly Heise.

Celou akcí chtěla poukázat na to, že vnímání lidské krásy je subjektivní. Sama k tomu říká: „Chtěla jsem zapůsobit na lidi, kteří se cítí pod tlakem a myslí si, že se musí prezentovat určitým způsobem. Zejména ženy v mladém věku tráví svůj život nekonečnou snahou splnit nemožné idealizované standardy krásy.“

A je to tak. Každý vidí krásu někde jinde, takže není nutné být nešťastný z toho, že nejsme, co se vzhledu týče, ideálním prototypem toho, co dnešní doba vyžaduje.

Související články

Další články