Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Netypické lednové počasí pokračuje: Meteorologové ale nadále varují před nebezpečím

Zdroj: profimedia.cz
předpověď
I když se v týdnu budou teploty přes den šplhat k 8 stupňům, nadále budou místy hrozit mrznoucí mlhy. Celý týden bude převážně oblačno až zataženo, do středy bude navíc mrholit. Typicky zimní počasí tedy nepřijde ani tento týden. Při inverzi může být i na horách až 8 stupňů nad nulou.

V pondělí bude oblačno až zataženo. Ojediněle slabě zaprší nebo může mrholit. Ojediněle se vyskytnou mlhy, které mohou být zpočátku mrznoucí. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 7 stupňům, na horách se bude teplota pohybovat kolem nuly.

Podobné počasí nás čeká i v úterý. Obloha bude oblačná až polojasná, zejména na Moravě zatažena nízkou oblačností. Tam hrozí opět mlhy, i mrznoucí. Nejvyšší teploty budou stoupat k 8 stupňům, nejnižší noční klesnou k –4 stupňům.

Stejně tak ve středu nás čeká polojasná až oblačná obloha. Na Moravě opět hrozí mrznoucí mlhy. Nejvyšší teploty budou 8 stupňů, nejnižší noční klesnou k –3 stupňům. Při inverzi na horách mohou teploty vystoupat také až k osmi stupňům.

Do konce pracovního týdne se charakter počasí příliš nezmění. Teploty se budou pohybovat stále několik stupňů nad nulou. Do pátku stále hrozí mrznoucí mlhy, proto by především řidiči měli být na silnicích velmi opatrní.

Související články

Další články