Bohužel, či právě naopak, konečně skončilo léto meteorologicky, přestože kalendářně nám ještě vydrží pár týdnů.

Ale letní prázdniny jsou u konce, teploty rapidně klesly a meze začaly být studené.

Nesmutněte, tady je 10 důvodů, proč mít radost, že je léto konečně pryč.

1. Je tu konec sukním a šortkám. Žádné holení nohou či maskování celulitidy. Opět můžeme vyjít v džínách a neřešit antisexuální strniště.

2. Žádné propocené koláče, žádný rozteklý make-up či mačkání v tramvaji vedle uctívače pánských nátělníků s pažním ochlupením.

3. „Haló, ano prosím?“ Paráda, opět všechno funguje. Dovoláte se všude a nikdo vám neřekne, že ve firmě mají dovolenou. Kadeřnice vás ostříhá, nehtařka nalakuje nehtíčky, krása.

4. Wau! Autobus, metro, tramvaj, vše opět jezdí pravidelně! Už nemusíte čekat donekonečna na zástavce.

5. Školní láska je zpět. Nemohla jste se celé dva měsíce dočkat své platonické lásky? Usedněte do lavic, pan Božský je zpět.

6. Pryč s nadváhou! Také jste strávili dny válením na pláži na dovolené all inclusive a nějak se vám zmenšily kalhoty? Je zpět váš režim, škola, práce, pohyb.

7. Vaše konto může začít jásat. Dovolená už proběhla, letním dýchánkům je over a vy můžete šetřit. Na Vánoce.

8. Konec letních brigád. Teď je to na vás, milí rodiče, kapesné na pivko je potřeba. A ne, babička už nebude chtít za malé spropitné pomoct se sbíráním jablek, nesmyslným zavařováním a tečka prázdninovým vstáváním se slepicemi.

9. Alergici, jásejte! Už vás nemusí trápit oteklé oči či senná rýma.

10. Už žádné domácí hádky ohledně vy(za)pnuté klimatizace. Topná sezona začíná. A ano, už se nám brzy začne stmívat. Tak co zasednout ke krbu s oblíbenou knížku, na kterou nebylo přes léto čas?