Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Netradiční spojení, které nikdo nečekal! Umělec Josef Rataj promluvil o Electric Lady

+ Další fotografie
Známý malíř Josef Rataj si podmanil svojí tvorbou spoustu celebrit. Jeho speed pop-art tvorba se promítla nejen na plátna, ale také na oblečení známých tváří, jako je Agáta Prachařová, Shopaholic Nicol, Martina Pártlová a mnoho dalších. Teď ale kromě nové kolekce oblečení chystá něco, co tu ještě nebylo. Spojil se s nádhernou Electric Lady, se kterou míří na světová pódia. To bude rachot!

Josef Rataj (39) je průkopníkem pop-artu v Čechách. Jeho cesta ale nebyla snadná. Kladný vztah k umění u něj rodina budovala již od útlého dětství. S babičkou pravidelně navštěvoval galerii Masné krámy v Plzni, kde vystavoval jeho děda, akademický malíř Josef Jícha. Dnes je z něj žádaný pop-artový malíř a umělec. Jeho díla uchvátila spoustu českých celebrit. Kromě maleb se rozhodl ovládnout i módní průmysl v Česku a teď ve spolupráci s Electric Lady míří na světová pódia. O co přesně jde? Josef Rataj se vyjádřil exkluzivně v rozhovoru pro eXtra.cz.

Proč právě Electric Lady? A kdo to je? „Je to mladá talentovaná dáma, která mě hned na první pohled zaujala. Oba dva jsme z Plzně a máme stejnou zkušenost. V Plzni je velmi těžké prorazit, ale oba dva jsme se shodli na tom, že v Praze je těch možností nespočetně moc,“ prozradil Josef Rataj. A následně dodal: „Tereza Rays, známá zejména jako Electric Lady, má za sebou tour s plzeňskými Mandrage, vystoupení s Rytmusem a spolupráci s Monkey Business. Je o ni velký zájem a já rád spolupracuji s lidmi, kteří milují to, co dělají, a mají pro to cit a správný drive,“ prozradil Rataj.

Co připravujete? Na co se můžou lidé těšit? „Na rok 2019 chystáme společnou show. Kde budu já malovat hudebníky a zejména kytaristy, kteří se stali legendami. Jedná se o tři čtvrtě hodiny dlouhou show, kde Electric Lady znázorní na kytaře pokaždé jednu legendu a já toho hudebníka následně namaluji. Je to show, se kterou míříme na světová pódia,“ prozradil pro eXtra.cz Josef Rataj.

Související články

Další články