Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Netflix versus HBO Max: Podívejte se, která streamovací služba nabízí větší pecky

Emma D'Arcy a Matt Smith v seriálu HBO Rod draka.
Zdroj: Se souhlasem HBO
+ Dalších 5 fotografií
HBO MAX, NETFLIX

Streamovací služby Netflix či HBO v současné době frčí. Nedávno byla spuštěna služba HBO Max, která měla být velkou konkurencí Netflixu. Ten ale zatím zůstává napřed. Podívejte se, jaké pecky tyto dvě platformy nabízejí, případně na co můžete výhledově těšit. 

Nová služba HBO Max, která nahradila platformu HBO Go, měla oproti své předchůdkyni přinést třeba prostorový zvuk pro majitele dražších televizí 4K a technologie HDR a také mnohem více zajímavého obsahu. Má sice proti Netflixu pětkrát méně obsahu, ale přesto má řadu zajímavých filmů a seriálů.

Filmy a seriály na HBO Max

První dny provozu se ale neobešly bez komplikací. „Je to bída. Vypadá to hezky, ale kromě toho, co bylo už na HBO Go, přibylo jen pár novinek. Titulky buď dělal nějaký stroj, nebo ti lidé nejsou Češi. Tolik chyb jsem ještě neviděl,“ stálo v komentářích. Jiní dodnes kritizují výpadky služby, přepínání do americké verze služby, jen zčásti přeložené seriály, chybějící tituly, které firmy slibovala a podobně.

Oblíbené Hry o trůny

Informace o službě HBO Max

Cena

HBO Max stojí 199 korun měsíčně, zrušení je možné kdykoliv. Ušetřit můžete s ročním předplatným, které vyjde na 1590 korun.

Co nového je proti HBO Go

- Nedávná novinka Duna (2021)

- seriály Peacemaker, Smallville, Station 11, Hranice nemožného (Fringe) nebo Mentalista. Plus mnoho dalších.

- Všechny původní filmy Rocky, Smrtonosná zbraň 1-4 atd.

Na co si dát pozor

Pokud máte službu zaplacenou přes TV nebo mobilního operátora a používali jste už přes něj i HBO Go, nedávejte pro přihlášení Propojit účty, jak služba nesprávně radí, ale přihlašte se rovnou pod stejnými přihlašovacími údaji jako na HBO Go. Pokud to nepůjde, nechte si poslat e-mail pro obnovu hesla.

Detailní uživatelské informace se řeší ve fan skupině HBO Max tipy CZ+SK.

Ačkoli HBO Max za Netflixem zatím zaostává, nabízí hodně zajímavou nabídku plnou skvělých filmů a seriálů. Jedním z nich je oblíbený seriál Hra o trůny, napsaný podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina. Všech osm sérií a 73 epizod už bylo odvysíláno, stále se však najde řada lidí, kteří seriál ještě neviděli a teprve se na něj chystají. Patříte mezi ně? Máte se na co těšit!

Sebevražedný oddíl

HBO Max však nenabízí jen seriály, ale také filmy. Jedním z nich bude od 3. 4. Sebevražedný oddíl, který pojednává o Belle Reve - věznici s nejvyšší úmrtností v celých Spojených státech, v níž jsou zavření nejhorší superpadouši, kteří udělají cokoli, aby se dostali ven. Klidně se tak přidají i k přísně tajné a podezřelé organizaci Task Force X.

Kult zvaný Duna

Dalším hitem HBO Max je kultovní Duna. Toto sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického impéria, ve kterých jde o ovládnutí planety Arrakis.

Pokračování slavného Matrixu

Na HBO Max je připraven i snímek The Matrix Resurrections, který je pokračováním filmu Matrix Revolutions a celkově už čtvrtým dílem série Matrix. V hlavní roli je opět Keanu Reeves.

Rod draka

Na léto chystá HBO dlouho očekávaný seriál Rod draka, jehož děj tvůrci zasadili do období zhruba 200 let před událostmi seriálu Hra o trůny. Streamovací společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Děj vychází z knihy George R. R. Martina Oheň a krev a vypráví příběh rodu Targaryenů. V Rodu draka hrají Emma D‘Arcy (princezna Rhaenyra Targaryen, Paddy Considine (král Viserys I.), Matt Smith (princ Daemon Targaryen, Steve Toussaint (lord Corlys Velaryon přezdívaný Mořský had), Olivia Cooke (Alicent Hightower) a další. Nová fantasy série bude mít premiéru 22. srpna 2022 na HBO a HBO Max.

Jak je na tom Netflix?

A co stojí za vidění na konkurečním Netflixu?

Tahákem zůstává Papírový dům

Velkou a stále oblíbenou peckou je seriál Papírový dům, který nabízí čtyři řady plné napětí. Dokáže se partě zločinců, kteří mnohdy překonají i nemožné, dosáhnout vytouženého cíle? Překonají všechny nástrahy a dojdou do cíle společně?

Perníkový táta patří k nejlepším seriálům

Jedním z nejlépe hodnocených seriálů na Netflixu je Perníkový táta z roku 2008, který pojednává o středoškolském učiteli chemie Walteru Whiteovi, jenž se svou těhotnou ženou a postiženým synem žije v Novém Mexiku. Má však rakovinu a aby pro svou rodinu zajistil peníze, spolu se studentem Jessem začne vyrábět a prodávat drogy.

Série Narcos

Hodně oblíbenou sérií je také Narcos, která mapuje život, příběh i smrt proslulého kolumbijského drogového krále Pabla Escobara.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Stejně jako v databázi HBO Max i na Netflixu je k dostání řada parádních filmů – ať už zahraničních nebo českých. Jedním z nich je snímek Prvok, Šampón, Tečka a Karel režiséra Patrika Hartla. Hrdinové filmu jsou právě ve středním věku, nežijí však tak, jak si představovali. A tak vymyslí originální hru, podle které chtějí zjistit, zda se chovají jako praví chlapi.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy