Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Netflix chystá sci-fi novinku: Kam až doletí Kosmonaut z Čech v podání Adama Sandlera

Netflix chystá sci-fi novinku: Kam až doletí Kosmonaut z Čech v podání Adama Sandlera
Zdroj: Wikimedia / Glyn Lowe PhotoWorks
film
Sandlerův nový film podle předlohy autora českého původu se bude odehrávat ve vesmíru. Hvězdné bude i obsazení režisérské židle, na níž usedne Johan Renck známý seriálem Černobyl. Pět, čtyři, tři, dva, jedna, Kosmonaut z Čech vzlétá.

Po kritiky chváleném snímku Drahokam se Adam Sandler (54) chystá na další slibnou spolupráci se společností Netflix. Film, jenž zatím nemá název, se má natáčet podle knihy Jaroslava Kalfaře (32). Jeho sci-fi román Kosmonaut z Čech, jenž vyšel v roce 2017 v České republice i v USA, vypráví o Jakubu Procházkovi, který se neohroženě vydává do neznáma, směrem k Venuši, k uskupení intergalaktického prachu jménem Chopra.

Čech se přizpůsobí

Na misi, která se všem na Zemi zdá příliš nebezpečná, se vydává hrdinný Čech. Za sebou nechává manželku i minulost, a zatímco se s ním žena na dálku rozvádí, Jakub nachází parťáka v mimozemském tvorovi podobném pavouku, jehož pojmenuje Hanuš. V paralelních příbězích se tak odehrávají Jakubovy existenciální rozhovory s pavoučím mimozemšťanem a zároveň nebezpečná cesta za poznáním.

Dovedete si představit Adama Sandlera, jak si po cestě vesmírem povídá s pavoukoidním stvořením? Tvůrci zřejmě ano, na natáčení se těší i režisér loni uvedeného historicky laděného seriálu Černobyl Johan Renck (53). Ten za seriál získal sošku Emmy a podepsal se mimo jiné pod Perníkového tátu. "Na let na Chopru se moc těším, Adam bude skvělým parťákem," uvedl Renck.

Sandler má s Netflixem od roku 2015 podepsanou smlouvu na několik filmů. Zatímco doposud byl znám především (romantickými) komediemi jako loňská Vražda na jachtě nebo 50x a stále poprvé, jeho plánované projekty dostávají vážnější podtón. Herec a bavič je držitelem ocenění mimo jiné za práci na sérii animáků Hotel Transylvánie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy