Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Netáhlo Krampolová na pokraji průšvihu: Tohle nedopadne dobře!

Zdroj: Profimedia/eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Český Belmondo Jiří Krampol (79) se každou chvíli musí strachovat o to, co zase provede jeho nezdárná ženuška Hana Krampolová (56). Loni skončila v hlubokém deliriu a čtyřkou v žíle v blázinci. Doktoři jí řekli, že musí začít makat, aby neměla roupy. Jenže nedělá. A jak ji znám, bojím se nejhoršího.

Pro mě je tohle téma hodně těžké. K málokomu ze šoubyznysu mám tolik sympatií jako k Jirkovi Krampolovi. Myslete si o něm, co chcete, ale zkuste ho poznat naživo a nechat mluvit pět minut. I kdyby byl v minulém režimu mezi herci déčko, ty dnešní projevem nebo rozhledem (když zrovna nemluví o politice) strčí všechny do kapsy.

Známe se docela slušně, máme výborné vztahy. A moc dobře vím, co s ním potíže manželky dělají. Já Hanku poznal ještě v době, kdy v žádném průšvihu nebyla. Jenže to už je hafo let a od té doby to s ní šlo hodně z kopce.

Opilecké telefonáty

Telefonovala mi třeba opilá poté, co měla napadnout manžela paličkou na maso, když prý žádal, aby obcovali ještě s další ženou ve trojce. Byla z toho tehdy slavná kauza. Párkrát mi vyhrožovala, aby pak po vyprchání účinku koktejlu prášků a pití přišla omluva. Mám pochopení, protože závislost je nemoc. Ale musí se léčit.

Jirka Krampol celou tu dobu věděl, že mu žena před očima nasává, ale nikdy nic neřekl. Jako klasický chlap nechtěl nic řešit.

Už z ní byl na márách

Jenže když začala čórovat, najednou se z vitálního chlapa s fantastickou figurou z posilky stal dědek nad hrobem. Tehdy jsem to už nevydržel a udělal mezi sebou, Krampolem a jeho ženou konferenční hovor.

Řekl jsem jí bez přehánění (tehdy z toho už herec ležel v blbém stavu ve špitále), že ho přivádí do hrobu a že jestli se jí to podaří, nebudu mlčet a celý národ ji za to bude nenávidět. Jiřík zase poprvé své ženě přiznal, že ví, kde má poschovávané flašky s chlastem a že ji má rád, ale musí přestat.

Hana Krampolová tehdy fakt slíbila, že až vystřízliví, hned nastoupí do léčebny. Jenže pak si to rozmyslela.

Musí makat!

Uplynulo ještě pár let, než došlo k loňské psychiatrické anabázi Jirka i dávno před doktory věděl, jaký je lék: přestat se kopat do zadku a začít něčím zaplňovat čas, jinak přijde nuda a polykání prášků a i ten alkohol.

Proto je smutné, že si doteď Hanka nenašla žádnou činnost, které by se věnovala Chce do toho snad zase spadnout znovu? Tentokrát by musela být na léčení rok!

Poslední varování

Jiří Krampol ji mohl opustit, nabídek i od mladých má dodnes slušnou řádku, ale v tomhle je v tom nejlepším slova smyslu chlap z minulého století.

„Byla se mnou v době, kdy jsem byl na dně já, tak ji přece neopustím jenom kvůli tomu, že teď má sama pr*ser, ne?“ vysvětloval mi několikrát. Navíc se z jejího stavu viní, protože si myslí, že jeho žena zparchantěla především kvůli jeho benevolenci.

Jenže nůž na krku tu po minulých průšvizích konečně přišel: jeden průšvih a konečná. Na stará kolena nikdo nechce měnit svůj život, ale jinak nesmírně vitální herec se taky nemůže nechat léta pomalu a zbytečně zabíjet závislačkou.

Oběma ale držím palce, ať to dopadne dobře!

Související články

Další články