Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VIDEO PLNÉ HRŮZY: Všichni tu umřeme, ozývá se z hotelu, který zavalila lavina. Mrtvých budou desítky, obávají se záchranáři

Ve středu večer došlo v Itálii k obrovské tragédii. V italském pohoří Gran Sasso zasáhla lavina místní hotel Rigopiano. V hotelu bylo ubytováno zhruba dvacet návštěvníků a sedm zaměstnanců. Záchranáři mají ztížené podmínky pro vyprošťování přeživších. Hovoří se o zraněných, ale také o obětech.

V italském pohoří Gran Sasso zasáhla lavina hotel Rigopiano. V hotelu bylo ubytováno dvacet návštěvníků a sedm zaměstnanců.

Pár dní před utržením laviny došlo v této oblasti k hustému sněžení, které už tak ztěžovalo místním lidem život. Daily Mail informoval o tom, že krátce po spadnutí laviny se k hotelu snažily dostat čtyři záchranářské týmy.

Jenomže kvůli hustému sněžení a stíženým podmínkám se jim to podařilo až kolem čtvrté hodiny ranní.

Až kolem deváté hodiny ranní se konečně podařilo záchranářům dostat do trosek hotel a vyprostit první zavalenou oběť. Do pátrání po přeživších bylo nasazeno zhruba dvacet hasičů, záchranáři, policie a šest sanitek.

„Vidíme, že se uvnitř svítí, ale neslyšíme žádné hlasy,“ citoval list La Republblica jednoho ze záchranářů.

I když jsou mobily pod závalem sněhu nedostupné a bez signálu, podařilo se některým zavaleným mužům, které záchranáři nalezli ve čtvrtek ráno, odeslat volání o pomoc díky sociálním sítím.

„Pomozte nám! Umíráme tu, mrzneme tu!“ citoval list Daily Star jednu ze zpráv odeslanou z hotelu přes komunikační program WhatsApp.

Mezi návštěvníky hotelu by neměli být Češi. Podle dostupných informací na místě zasahuje kolem pětadvaceti záchranářů. Mezi hosty byly i dvě malé děti. Přesný počet uvězněných lidí pod lavinou není znám, protože se některým podařilo naštěstí utéct.

Momentálně se k hotelu dostali všichni záchranáři a podle televize SkyTG24 v něm našli první mrtvá těla. Zároveň se potvrdily informace, že mrtvých bude opravdu mnoho.

„„Zatím jsme nebyli schopni toho moc udělat. Ta stavba se zhroutila, je to spíš hromada suti než hotel. To, co z něho zbylo, hrozí sesutím. Hotel je téměř zcela zničený. Volali jsme, ale nikdo neodpovídal, žádné hlasy. Kopeme a hledáme lidi,“ řekl šéf horských záchranářů Antonio Crocetta.

Související články

Další články