Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Chlapec (6) z Česka zemřel v Rakousku: Spadl z 60 metrů mámě před očima

Zdroj: Profimedia.cz
tragédie
Výlet české rodiny na horu Drachenwand u jezera Mondsee v Rakousku skončil tragédií. Šestiletému chlapci se smekla noha a spadl do 60 až 70 metrů hluboké rokle. Záchranáři spěchali dítěti na pomoc, život mu už bohužel nezachránili.

Češi šli na vrchol hory Drachenwand po zajištěné cestě. Žena (42), její syn (6), partner (41) a rodinný přítel (37) se tam dostali až okolo páté odpoledne. Zpátky se tak vraceli za tmy, která napomohla obrovskému neštěstí.

Přibližně o půl sedmé chlapec zřejmě uklouzl a zřítil se z příkrého srázu u rokle Saugraben. „Jeho matka a její průvodci ve tmě neviděli, kam přesně a jak hluboko spadl,“ sdělil agentuře APA vedoucí záchranářů Heinz Hemetsberger. Záchranný tým se kvůli náročnému terénu nemohl spoléhat na vrtulník, do hloubky 60 až 70 metrů museli záchranáři po svých. Oživit českého chlapce se jim nepodařilo.

Túra se řadí mezi náročnější s velmi obtížnými pasážemi, určena je pouze dospělým turistům. "Matka s partnerem cestu znali, túru už předtím několikrát podnikli. Dítě s sebou ale měli poprvé," dodal Hemetsberger.

Hora Drachenwand a jezero Mondsee leží nedaleko Salcburku.

Související články

Další články