Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie při sáňkování: Šestiletá Danielka sjela přímo pod kola auta, stálo ji to život

Tragédie při sáňkování: Šestiletá Danielka sjela přímo pod kola auta, stálo ji to život
Zdroj: Pixabay
tragédie
Tragicky skončilo úterní sáňkování na severu Slovenska v okresu Rožumberok. Teprve 6letá holčička při zimních radovánkách skončila pod koly projíždějícího auta. Přivolaní záchranáři se ji snažili oživit, ale marně. Holčičku to stálo život.

Šestiletá holčička Daniela z obce Liptovská Štiavnica na Slovensku sáňkovala v úterý na malém kopečku kousek od domu, kde bydlela. Osudným se jí stalo projíždějící auto. "Šestašedesátiletý řidič osobního vozu nejel rychle, ale dívku vůbec nezaregistroval a zastavil až po patnácti metrech," uvedla TV Markíza.

Svědci pak tvrdili, že byla Danielka zaseknutá pod autem. Lidé se ji po vytažení snažili oživovat a následně se resuscitace ujali i přivolaní záchranáři, avšak po téměř hodině snažení se jim Daniela zemřela pod rukama. Přesné okolnosti nehody prošetřuje slovenská policie.

"Řidič mi řekl, že tu dívku opravdu neviděl. Ona mu sjela rovnou pod přední kola," citoval výpověď řidiče starosta obce Dušan Lauko. Podle obyvatel obce se snad jen čekalo na den, kdy k takové tragédii dojde, ono místo není nijak ohrazené. "Pokusíme se zajistit, aby se podobná tragédie v naší obci už nikdy neopakovala," dodal starosta.

Související články

Další články