Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Neštěstí na Štědrý den: Rodině shořel stromeček a obývák, muž skončil v nemocnici

Zdroj: HZS Pardubického kraje
+ Další 3 fotografie
tragédie
Rodinka z Pardubicka už se chystala rozbalovat dárky, když v tom vypuklo ohnivé peklo. Suchému vánočnímu stromečku stačila jediná prskavka, aby začal hořet. Plameny se pak rozšířily do celého obývacího pokoje a muž skončil v nemocnici.

Na letošní Vánoce čtyřčlenná rodina z Rabštejnské Lhoty nikdy nezapomene. Těsně před rozbalováním dárků se vše zvrhlo v ohnivé peklo!

Proschlý stromeček způsobil požár, k němuž okolo šesté večer vyjížděly tři jednotky hasičů. „Stromek byl postaven před komodou a televizí a umístěn byl na koberci. Po zapálení prskavky se okamžitě vznítil,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Plameny zničily nejenom stromek, ale i dvě komody, sedačku a vánoční dárky. Vyměnit se budou muset i výplně dveří a oken. Přesto se dá mluvit o štěstí v neštěstí, požár totiž nikomu nezpůsobil popáleniny. V nemocnici skončil pouze muž, který se nadýchal kouře.

„Hasiči vynosili všechny ohořelé věci z domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Uchráněn byl majetek ve výši 8 milionů korun,“ uzavřela Horáková.

K požáru stromečku hasiči pospíchali i půl hodiny předtím na sídliště Závodu Míru v Pardubicích. Žena se dvěma dětmi a šesti kočkami ho však dokázala uhasit ještě před zásahem. Hasiči potom vyvětrali a škodu odhadli na 20 tisíc.

Související články

Další články