Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Nešťastný Polívka na pohřbu kamaráda: Česko se loučilo s Jiřím Pechou (†74) z Kurvahošigutntág

Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
sbohem
Rodina, blízcí přátelé a herečtí kolegové se rozloučili s Jiřím Pechou (†74). Divadelní herec a představitel anděla z legendárního Dědictví aneb Kurvahošigutntág naposledy vydechl v poslední únorový den. V uplynulých měsících ho trápilo podlomené zdraví, před lety dokonce bojoval s agresivní formou rakoviny. Poslední rozloučení začalo ve 14 hodin v brněnském krematoriu.

„Manžel, tatínek, dědeček, herec, klaun, mim, požitkář, fanoušek ženského basketu, kamarád a velký člověk.“ Všechny tyhle tituly podle nejbližších náležely zesnulému Jiřímu Pechovi (†74), s nímž se dnes loučila rodina, přátelé i herečtí kolegové.

Smuteční obřad začal ve 14 hodin a do Velké obřadní síně krematoria města Brna mohli Pechovi přijít dát sbohem i jeho fanoušci. Mezi smuteční hosty se zařadil i Pechův největší kamarád Bolek Polívka. Z ostatních kamarádů a blízkých kromě rodiny dorazil třeba Miroslav Donutil nebo Václav Svoboda.

Pecha se do povědomí diváků zapsal zejména rolí anděla v legendárním Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Jeho hláška „Bohumile, kurva se neříká“ se řadí k těm nezapomenutelným. Po letech si roli zopakoval v pokračování Dědictví aneb Kurva se neříká.

Související články

Další články