Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nestárnoucí vegan Bryan Adams si sype popel na hlavu: Omluvil se všem netopýrožroutům

Nestárnoucí vegan Bryan Adams si sype popel na hlavu: Omluvil se všem netopýrožroutům
Zdroj: archiv Bryana Adamse
+ Dalších 7 fotografií
covid-19
Zpěvák Bryan Adams (60) patří mezi hudebníky, kteří kvůli pandemii koronaviru nemohou vystupovat. Období bez koncertů znamená období s menším přísunem peněz a rocker se rozhodl dát své rozhořčení najevo. Na svém profilu z šíření nákazy obvinil osoby, které nazval netopýrožrouty a fanoušci se okamžitě ozvali. Po spoustě obvinění, že jeho slova byla rasistická, se muzikant omluvil.

Bryan Adams na své sociální sítě nahrál video, na kterém hraje píseň Cuts Like a Knife. Připsal k němu, že měl mít zrovna koncert v Royal Albert Hall v Londýně, ale kvůli netopýrožroutům se celý svět zastavil a lidé umírají. Vzkázal jim, že se mají stát vegany. Zřejmě ale nečekal, jaká vlna nenávisti ho čeká.

Spousta lidí, kteří Adamse na sociálních sítích sledují, označila jeho výrok za rasistický. Rocker se proto rozhodl postavit nenávisti čelem, omluvit se a obhájit své výroky. „Omlouvám se všem, které mohla má slova jakkoliv urazit. Chtěl jsem jen upozornit na to, s jakou krutostí se na trzích, na nichž se prodávají netopýři, zachází se zvířaty a propagovat veganství. Lásky mám dost pro všechny a v myšlenkách jsem s těmi, které tato pandemie poznamenala,“ napsal.

Je docela možné, že Bryan Adams rozhodně nechtěl působit jako rasista a pouze zvolil špatná slova, kterými chtěl svůj názor vyjádřit. Někteří Číňané, kterých se výrok o netopýrožroutech dotkl, si myslí, že celý příspěvek byl mířen na ně a měl rasistický podtón.

Veganství

O Bryanu Adamsovi je známo, že je vegan a usilovně se snaží veganství propagovat. Hojně o něm mluví i na svých koncertech a jeho sociální sítě obsahují příspěvky, které nabádají fanoušky k tomu, aby přestali jíst alespoň maso. Možná právě díky svému velmi zdravému životnímu stylu vypadá rocker stále stejně dobře, jako před lety.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy