Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Jeden z posledních rozhovorů s Nelou Moravcovou (†31): Moc bych chtěla miminko, snila

+ Další 3 fotografie

Nela Moravcová (†31) během svého života prošla nepředstavitelným peklem, přesto se vždy snažila odrazit ode dna. Poté, co byla brutálně znásilněna, i po následném pokusu o sebevraždu našla opět důvod žít. Začala fotit, našla si partnera, po dlouhé době si dovolila znovu snít. Jejím největším přáním, jak prozradila v pořadu Na kafeečko od magazínu Lifee, bylo miminko. Zůstalo ale bohužel jen u nenaplněného snu. Nela náhle zemřela.

Když na Nelu Moravcovou před čtyřmi roky zazvonil její soused Jiří Meindl, ani v nejtemnějších myšlenkách netušila, co ji čeká. Náhle měla nůž u krku a musela následovat agresora do jeho bytu, kde ji brutálně znásilňoval, bil a řezal. Ačkoli chtěla, nemohla se bránit, tělo jí vypovědělo službu.

"Myslím, že se to tělo přepne do nějakého módu, jako když dáte počítač na standby a necháte ho odpočívat. Ta hlava ale pořád jede, já jsem si hodně mapovala ten prostor, protože jsem chtěla utéct. On totiž během toho telefonoval, psal statusy na Facebook. Něco jako "Au, au, moc to bolí" a ten poslední snad byl "haha, kdo mě zastaví"," vzpomínala před necelým rokem Moravcová na hrůzné momenty v pořadu Na kafeečko.

Podstoupila 17 operací

Několikahodinové peklo, které přežila jen zázrakem, na ní zanechalo hluboké šrámy. Nejen na těle, ale i na duši. Když se rozešla se snoubencem, byla na dně a pokusila se o sebevraždu skokem z okna ve čtvrtém patře. "Měla jsem zlomenou páteř, na dvou místech mi ji sešroubovali. Měla jsem obrovský límec," popsala svá zranění, kvůli kterým musela podstoupit sedmnáct operací. Nakonec skončila na vozíku, ačkoli se snažila nohy opět rozchodit.

Sama říkala, že když se probudila po neúspěšném pokusu o sebevraždu, střídaly se v ní dva pocity. Na jednu stranu byla zklamaná, že jí to nevyšlo, na druhou naopak šťastná, že přežila. Druhý pocit nakonec převážil a Moravcová opět našla vůli žít. Začala psát knížku a věnovat se focení, které bylo její vášní. "Naplňuje mě to, je to taková terapie, kdy se snažím své pocity a emoce dostat do těch lidí," vysvětlovala.

Moravcová si vysnila přítele i miminko

Zároveň poznala i novou lásku v podobě partnera Ondřeje. "Měla jsem takovej sen, když jsem na tom byla docela blbě a musela jsem ležet na břiše. Zdálo se mi, že jsem měla schůzku s někým, koho jsem potkala na Facebooku, a šli jsme ven. Ondru jsem nakonec poznala na Instagramu a šli jsme ven. V tom snu to byl Ondra, já vím, že to byl on," říkala nadaná fotografka.

Ondra ale nebyl jediný, koho ve svém snu viděla. Byla tam i holčička jménem Agáta. I přes to všechno totiž Moravcová snila o miminku. "Já bych tak hrozně chtěla miminko," přála si. Nakonec ale bohužel zůstalo jen u nenaplněného snu. Nela Moravcová totiž koncem dubna 2022 náhle zemřela. Podle informací eXtra.cz jí po amputaci nohy nastala sepse organismu. Nela tak svou šanci na šťastný konec nedostala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy